minat

Lulëzojnë minat me telekomandë, kapen 4 në Vlorë, të montuara për krime në distancë

Një operacion i policisë në hyrje të qytetit të Vlorës ka vënë në pranga një 51-vjeçar nga Lezha, i cili po...

Plazh mes minave në Detin e Zi, rrezik nga shpërthimi i tyre

Në mesin e sezonit veror, kur me mijëra turistë pushojnë në brigjet e Detit të Zi, autoritetet detare në Rumani dhe...