minimale

Guxholli: Rritja e pagës minimale nuk ndjehet aspak nga shqiptarët

Përgjatë këtyre 32 viteve paga minimale në Shqipëri është ndryshuar 22 herë si pasojë e përshtatjes me zhvillimet ekonomike në nivel...

Rritja e pagës minimale, cilat janë efektet që e pasojnë

Përgjatë këtyre 32 viteve paga minimale në Shqipëri është ndryshuar 22 herë si pasojë e përshtatjes me zhvillimet ekonomike në nivel...

Rritja e pagës minimale, Rama: Epoka e shfrytëzimit të punonjësve duhet të mbyllet

Nga data 1 prill paga minimale si në sektorin shtetëror, ashtu edhe në atë privat do të jetë 40 mijë lekë. Kryeministri...

“Asnjë taksë për ato deri në 50 mijë lekë”, Rama: Në 2025 paga minimale 45 mijë lekë

Kryeministri Edi Rama tha të hënën se deri në vitin 2025 paga minimale do të jetë 45 mijë lekë të reja. Duke...

Rroga minimale në BE, Parlamenti Evropian gati draftin për mbrojtjen e punëtorëve

Parlamenti Evropian në Strasburg debatoi të ardhmen e rrogave minimale në Evropë. Ligjvënësit ekzaminuan një marrëveshje të negociuar mes Parlamentit dhe...

​PDK kërkon të mos votohet projektligji për pagën minimale në Kosovë

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) i ka kërkuar Qeverisë së Kosovës që të tërheqë Projektligjin për pagën minimale, ta ndryshojë e...

Familja rome rrit vajzën me sindromën down në kushte minimale

Romët mbeten prej vitesh një ndër komunitetet më të varfra në Shqipëri. Në ditën ndërkombëtare të tyre, Euronews Albania sjell historinë e...

Nga 1 prilli ndryshojnë taksat mbi rrogat

Nga e premtja e 1 prillit, paga minimale në Shqipëri do të bëhet 32 mijë lekë. Kjo masë ishte parashikuar të hynte...

Arsimtarët në RMV paralajmërojnë grevë, kërkojnë rritje pagash me 18%

Arsimtarët i kanë dhënë afat Qeverisë së Maqedonisë së Veriut deri më 11 prill për t’ua rritur pagat me 18 për...

Qeveria pagë minimale për tre vite naftëtarëve të Ballshit

Qeveria u zotua se do u japë pagë minimale për tre vite naftëtarëve dhe ish-naftëtarëve të Ballshit. Deklaratën e bëri Delina Ibrahimaj...

Punonjëset e fasonerisë në Bilisht protestojnë për rrogën

Punonjëse të një fasonerie në Bilisht kanë bllokuar rrugën kryesore të qytetit. Ato protestojnë sepse paguhen më pak paga minimale e...