ministër

Igli Hasani merr detyrën si ministër i Jashtëm, pritet në zyrë nga Xhaçka

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani ka marrë zyrtarisht detyrën pas betimit në mesditë tek Presidenti i Republikës,...

Balla përshëndet operacionin e Policisë Detare për bllokimin e mjeteve pa licensë

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas operacionit të zhvilluar sot nga Njësia e Policisë Detare, ku u bllokuan 20...

Balla ministër i Brendshëm, si e komenton Myslim Murrizi

Ish-deputeti Myslim Murrizi komentoi në një intervistë për Euronews Albania vendimin e kryeministrit për të emëruar në postin e ministrit të...

Taulant Balla betohet si ministër i Brendshëm

Taulant Balla është betuar të shtunën si ministri i ri i Brendshëm i qeverisë Rama. Ceremonia e betimit është zhvilluar në ambientet...

Balla votohet si ministër i Brendshëm: Do t’i shërbej me përulje çdo qytetari

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas votimit nga Parlamenti me 75 vota Pro të Dekretit të Presidentit të Republikës...

Balla në krye të Ministrisë së Brendshme, Berisha: Do ia dorëzojë rendin bandave

Ish-kryeministri Sali Berisha, mbajti këtë të hënë një deklaratë për media ku atakoi emërimin e Taulant Ballës në krye të Ministrisë...

Taulant Balla, ministri i pestë i Brendshëm i qeverisë Rama

Taulant Balla pritet të marrë sot miratimin e presidentit të republikës si ministri i ri i Brendshëm i Shqipërisë, duke zëvendësuar...

Manjani tregon prapaskenat si ministër drejtësie: Si nisi lufta e Rama-Becchetti

Juristi Ylli Manjani tha se “luftën” mes Ramës dhe Becchettit e ka gjetur të nisur kur ka hyrë në ministri. Ai sqaroi...

Vulin kërkon shkarkimin e ministrit të Vuçiçit, ja arsyeja

Lëvizja Socialiste (PS) e Serbisë, e udhëhequr nga Aleksandar Vulin, drejtor i Agjencisë së Sigurisë së Inteligjencës, kërkoi shkarkimin e ministrit...

Arben Vitia rikthehet ministër i Shëndetësisë në Kosovë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot ka emëruar Arben Vitia, ministër të Shëndetësisë, të cilit i ka uruar suksese...

Serbët kërcënojnë me jetë ministrin e Kosovës

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve në Kosovë, Hajrulla Çeku deklaroi se është kërcënuar me jetë nga serbët. Në një intervistë për...

“Asnjë kompromis me krimin”, Çuçi reagon për kokainën në Fier

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi deklaroi pas goditjes së grupit të strukturuar kriminal në Fier se është treguar profesionalizëm dhe integritet...

Jep dorëheqjen ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Rifat Latifi

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Rifat Latifi ka dhënë dorëheqjen këtë të premte. Mësohet se dorëheqjen, Latifi ia ka dorëzuar kryeministrit Albin...

Kosova bëhet gati për aplikim në Këshill të Europës

Pas përjashtimit të Rusisë nga Këshilli i Evropës, anëtarësimi i Kosovës në këtë organizatë po vlerësohet si diçka e mundshme. Nga...

Lefter Koka kërkon t’i kthehet pasuria

Ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka ka kërkuar nga Gjykata e Lartë t’i kthehet pasuria e tij. Kokës i është sekuestruar kantina e...

Basha reagon pas dënimit të Tahirit

Pas dënimit nga Gjykata me 3 vite e 4 muaj burg për Saimir Tahirin, ka reaguar kreu i PD-së Basha ku...