ministra

Begaj dekreton ministrat e rinj

Presidenti i Bajram Begaj ka dekretuar shkarkimin e ministrave që largohen nga detyra, dhe njëkohësisht emërimin në detyrë të ministrave të...

Dritan Zagani: Punoj në Zvicër, marrë rrogë sa dy ministra shqiptarë…

Ish-oficeri i policisë Dritan Zagani tha në një intervistë për Euronews Albania se lufta reale kundër kultivimit të kanabisit në Shqipëri...

Ministrat e Mbrojtjes së BE diskutojnë për mbështetjen për armatosjen e Ukrainës

Vazhdimi i armatosjes së Ukrainës nga Perëndimi është çështja që po dominon takimin e ministrave të Mbrojtjes të BE-së në Suedi. Ata...

Ish-futbollisti i Kombëtares: Ministrat vendosin baste dhe luajnë në kazino

Ish-futbollisti i Kombëtares shqiptare, Rudi Vata thotë se deputetë, po edhe ministra në vendin tonë, vendosin baste dhe luajnë në kazino. Në...

Taulant Muka tregon tre ministrat e Ramës me plagjiaturë

Studuesi dhe epidemiologu, Taulant Muka tha se plagjiatura është fatkeqësia më e madhe e Shqipërisë dhe Kosovës, sa i takon sistemit...

Ministrat e Jashtëm të G7 takohen sot në Gjermani

Ministrat e Jashtëm të G7 takohen sot në Gjermani për të diskutuar masat më të mira për të mbështetur Kievin, pasi...

Parlamenti i Malit të Zi shkarkon dy ministra pro perëndimorë

Parlamenti i Malit të Zi ka votuar për shkarkimin e dy ministrave pro-perëndimorë të Qeverisë në detyrë të Dritan Abazoviçit. 41 deputetë...

Nesër takimi i ministrave të punëve të jashtme të procesit të Berlinit 

Në kuadër të Procesit të Berlinit, i cili u iniciua nga kancelarja e atëhershme gjermane, Angela Merkel në vitin 2014, nesër...

Vizitë trepalëshe e ministrave të Weimarit në rajon

Ministrat e çështjeve evropiane të trekëndëshit të Weimarit deklaruan se mbështesin plotësisht dialogun Kosovë-Serbi të udhëhequr nga BE-ja. Ata theksuan se është...

Ministrat nesër në Dajt, mbledhje me kryeministrin Rama

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë nesër në Dajt ministrat. Sipas burimeve, do të bëhet një analizë e punës për secilën ministri. Ndërkohë,...

Thellohet kriza politike në Britani të Madhe, dorëhiqen 40 ministra të Johnson

Kryeministri britanik Boris Johnson po refuzon të japë dorëheqjen pavarësisht bllokimi të kabinetit dhe një seri dorëheqjesh. Më shumë se 40 ministra...

‘Fillimi i fundit për Johnson’, ministrat e dorëhequr kritika qeverisjes së tij

Kryeministrit britanik Boris Johnson i duhet të mbijetojë politikisht pasi dy nga ministrat më të rënndësishëm kritikuan qeverisjen e tij dhe...

Kufizime për ministrat, Rama u ndalon takimet me biznesmenë

Ministrave do t’u ndalohet me ligj takimi me biznesmenë. Ata s'mund të pranojnë bileta të paguara nga persona dhe kompani private...