ministrat

Ministrat e rajonit deklaratë për luftimin e korrupsionit në Samitit e OSBE-së

Ministrat nga rajoni e kanë nënshkruar një deklaratë të përbashkët për luftimin e korrupsionit në Evropën Juglindore përmes konfiskimit dhe digjitalizimit...

Ndryshimet në qeveri, betohen pesë ministrat e rinj në Presidencë

Ministrat e rinj bënë sot betimin në presidencë një ditë pasi morën votëbesimin për 5 nga 7 ministrat e rinj të...

Berisha sulmon ministrat e rinj: Pse Rama nuk bëri Spiropalin ministre të Jashtme

Ndryshimet në kabinetin qeveritar të kryeministrit Rama kaluan gjatë seancës plenare të kësaj të hëne në parlament. Në mbyllje të seancës...

Ministrat e Jashtëm të BE-së diskutojnë për Kosovën

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian do të diskutojnë të hënën për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, dhe tensionet e fundit...

“Këta ministrat që zgërdhihen këtu të shkojnë ta lirojnë urgjent”, revoltohet Spaho

Deputeti i PD Edmond Spaho reagoi me tone të ashpra lidhur me arrestimin e 25-vjeçares lehonë në Shkodër. Nga foltorja e Kuvendit,...

“Tipike e një regjimi komunist”, ministrat italianë kundër shtrëngimeve ndaj duhanit

Propozimi i ministrit të Shëndetësisë të Italisë, Oracio Skilacci, për të shtrirë ndalimin e pirjes së duhanit në ambiente publike në...

Shpërthen ish-deputeti: Xhupi i një ministri kushton sa 5-vite rrogë e një mësuesi

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Gerdi Bogdani, foli në studion e Euronews në lidhje me aferën McGonigal dhe pagesën prej 225 mijë...

Ministrat e BE-së vendosin sanksione të reja kundër Iranit

Ministrat e Bashkimit Evropian ranë dakord për një paketë të re sanksionesh kundër Iranit, tha presidenca suedeze e BE-së më 23...

Poli Hoxha: Arrestime deri tek ministrat, korrupsioni është galopant

Gazetari Poli Hoxha thotë se korrupsioni i zyrtarëve qeveritarë ka arritur në ato nivele saqë arrestimet do të arrijnë tek ministrat. Në...

Berisha: Rama ka 72 orë afat të shkarkojë 2 ministrat

Kryetari i PD, Sali Berisha i kërkoi kryeministri të shkarkojë menjëherë dy ministrat përgjegjës direkt të kësaj ngjarjeje të rëndë, ministren...

Meta në familjen Avdia: Ministrat përgjegjës duhet të jepnin dorëheqjen

Ilir Meta e cilësoi papërgjegjshmëri dhe brutalitet të qeverisë ndaj qytetarëve tragjedinë e ndodhur 2 ditë më parë në Himarë ku...

Rama dërgon ministrat dhe deputetët të verifikojnë çmimet e bizneseve

Kryeministri Edi Rama ka dalë në terren bashkë me disa ministra për të parë nga afër situatën e çmimeve nëpër biznese....

Rama e ministrat inspektojnë dyqanet, Tabaku: Tallje e qeverisë

Kryeministri Rama dhe ministrat e tij inspektuan marketet dhe furrat e bukës në lagjet e kryeqytetit, për të studiuar çmimet. Rama bisedoi...

Uniformat policore edhe në gjuhën shqipe në Maqedoninë e Veriut

Uniformat e Policisë në Maqedoninë e Veriut do të jenë edhe në gjuhën shqipe, në komunat ku mbi 20 për qind...

Gjysma e qeverisë e përfshirë në aferën e inceneratorëve, pretendon Basha

Të përfshirë në aferën e inceneratorëve janë gjysma e kabinetit qeveritar me në krye kryeministrin Edi Rama. Këtë tha kryetari i Partisë...