ministri

Fyerjet ndaj UÇK, opozita në Kosovë protestë për dorëheqjen e ministrit

Partia Socialdemokrate e Kosovës (PSD) kërkon dorëheqjen e ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati për shkak të deklarimeve të...

Rritet paga minimale në Kosovë, lihen jashtë veteranët

Kuvendi i Kosovës ka votuar në parim projektligjin që i hapë rrugë rritjes së pagës minimale. Në këtë projektligj parashihet rritja e pagës minimale në 264 euro,...

Rusia tërhiqet nga Këshilli i Shteteve të Detit Baltik

Rusia ka njoftuar planet për t'u tërhequr nga Këshilli i Shteteve të Detit Baltik. Kjo deklaratë vjen pasi forumi politik ndërqeveritar, i...

Ukraina po hyn në një fazë të gjatë të luftës, thotë ministri i Mbrojtjes

Ukraina e detyroi Rusinë të reduktojë objektivat e saj në një nivel operacional dhe taktik dhe po hyn në një fazë...

Putin akuzon Ukrainën për bllokim të bisedimeve për paqe

Presidenti rus Vladimir Putin, akuzon Ukrainën se ka bllokuar bisedimet për paqen mes dy vendeve. Ai i ka thënë kancelarit gjerman se...

Ministria e Jashtme ruse: Me Finlandën në NATO, Rusia nis hakmarrjen

Finlanda "duhet të jetë e vetëdijshme për përgjegjësinë dhe pasojat" e anëtarësimit në NATO, tha ministria e jashtme e Rusisë në...

RMV për krizën e energjisë, Ministri Bekteshi: Subvencionuam 172 milionë euro

Në Forumin e katërt ekonomik të Tiranës, ishte dhe ministri i Ekonomisë së Maqedonisë së Veriut, Kreshnik Bekteshi, i cili foli...

Policia gjermane zbulon komplotin për rrëmbimin e ministrit të Shëndetësisë

Policia gjermane ka zbuluar dhe neutralizuar një komplot për rrëmbimin e ministrit gjerman të Shëndetësisë dhe shkatërrimin e objekteve të furnizimit...

Ish zv. Ministrja e Brendshme Rovena Vodo dënohet me 10 muaj burg

Gjykata e Posaçme dënoi ish-zv. Ministren e Brendshme Rovena Vodo me 10 muaj burg. Vodo u arrestua pasi mori ryshfet për të...

SPAK pret në takim delegacionin e Ministrisë së Drejtësisë në Kroaci

Drejtuesit e SPAK priten në një takim në ambientet e këtij institucioni delegacionin e Ministrisë së Drejtësisë në Kroaci, të kryesuar...

Hungaria refuzon NATO-n: Ukraina të zgjidhet me dialog

Ministri i Jashtëm hungarez Peter Szijarto deklaroi se nuk do të pranojnë më trupa shtesë nga NATO. Sipas tij çështja e...

Kriza Rusi-Ukrainë në momentin më të rrezikshëm, thotë Johnson

Kryeministri britanik Johnson paralajmëroi se kriza Rusi-Ukrainë është në "momentin e saj më të rrezikshëm" dhe se lufta do të ishte...

Greqia lehtëson masat për udhëtarët

Greqia lejon hyrjen në vend të udhëtarëve vetëm me certifikatë vaksinimi kundër COVID, pa nevojën e një testi negativ shoqërues, nga...

Dënimi i Tahirit vërtetoi akuzat e PD-së, sipas Bashës

Fakti që Saimir Tahiri ndodhet në qeli, vërteton se kauza e PD-së është e drejtë. Kështu u shpreh Lulzim Basha gjatë një...