ministria

Pedagogët, reagon Ministria e Arsimit: Kërkesat po diskutohen, pagat rriten deri 15%

Pas dy javësh bojkot të mësimit, Ministria e Arsimit iu ka dërguar një përgjigje pedagogëve ku thekson se janë ngritur grupe...

Rusia kërkoi lirimin e kriminelit serb të luftës Ratko Mlladiç

Ministria ruse e Punëve të Jashtme ka kërkuar lirimin nga burgu të kriminelit serb të luftës, Ratko Mlladiçit. Me anë të një...

MEPJ përgënjeshtron ambasadën ruse: S’na u kërkua kontakt nga të ndaluarit

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar ndaj pretendimit të ambasadës ruse lidhur me mosvënien në dijeni të kësaj...

Arrestimi i 4 çekëve në uzinën e Poliçanit, reagon Ministria e Mbrojtjes

Ministria e Mbrojtjes ka reaguar zyrtarisht në lidhje me arrestimin e 4 shtetasve çekë të cilët po filmonin pranë ish-uzinës së...

Radhë në Kakavijë, ministria e Jashtme: Nis kalimi i përshpejtuar në pjesën greke

Ministria e Jashtme deklaroi se në palën greke ka nisur kalimi i përshpejtuar dhe kjo ka lehtësuar radhët që shkuan deri...

Diaspora mbetet pa agjenci, MEPJ: Do kursejmë 71 mln lekë

E krijuar 5 vite më parë, Agjencia e Diasporës do të shkrihet. Arsyet e një vendimmarrjeje të tillë nga ana e qeverisë...

115 raste të reja me COVID-19

Njëqindepesëmbëdhjetë qytetarë janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa asnjë person nuk ka humbur jetën...

92 raste të reja me COVID-19

Nëntëdhjetedy qytetarë janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa asnjë person nuk ka humbur jetën...

Vjosa Park Kombëtar, Kumbaro sqaron çfarë do të bëhet me lumin

Shqipëria ka nisur procedurat për ta bërë lumin Vjosa dhe degët e tij Park Kombëtar, duke siguruar kështu një shkallë të...

‘Qeset po i blejmë shtrenjtë’, qytetarët ankohen për vendimin e qeverisë

Prej një jave qeset plastike nje perdorimshme janë zëvëndësuar në të gjitha pikat e shitjes, me qese plastike shumeperdorimshme, me trashësi...

Lituanezët mbledhin fonde për blerjen e një droni ushtarak për Ukrainën

Qindra Lituanezë u mblodhën për të blerë një dron të avancuar ushtarak për Ukrainën në luftën e saj kundër Rusisë, në...

Kanadaja blen municione artilerie për t’ia dhuruar Ukrainës

Ministrja Kanadeze e Mbrojtjes, Anita Anand tha se vendi bleu 20.000 municione artilerie për Ukrainën sipas standardeve të NATO-s në mënyrë...

28 raste të reja me COVID-19

Njëzetetetë qytetarë janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa asnjë person nuk ka humbur jetën...

Rusia sulmon rajonin Sami të Ukrainës, 5 të plagosur

Guvernatori rajonal, Dmitro Zhivitski tha se nga sulmet ruse në qytetin veri-lindje të Ukrainës, Sami një kopsht fëmijësh, ndërtesat dhe një...

Gërvalla dorëzon aplikimin për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla dorëzoi të enjtën aplikimin e Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës. Gërvalla...

14 raste të reja me COVID-19

Katërmbëdhjetë qytetarë janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa asnjë person nuk ka humbur jetën...