miqesore

Partizani miqësore me Romën në Tiranë, zbulohet data

Skuadra e Partizanit do të zhvillojë një ndeshje miqësore me skuadrën e Romës më 12 gusht në Tiranë. Lajmi është konfirmuar nga...

Sot luhet miqësorja Shqipëri-Armeni, kuqezinjtë kërkojnë fitoren

Sot në orën 17:30 Kombëtarja Shqiptare do të luajë miqësoren e radhës dhe të fundit për këtë vit kalendarik, ndaj Armenisë...

Reja: Bëmë paraqitje të mirë ndaj Italisë, por shpërdoruam raste

Shqipëria është mposhtur nga Italia me rezultatin 1-3 në ndeshjen miqësore të zhvilluar në stadiumin "Air Albania". Kuqezinjtë luajtën mirë, teksa diferencën...

​Reja flet pas ndeshjes me Italinë, i përgjigjet Kristjan Asllanit

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edoardo Reja u shpreh i kënaqur me atë që skuadra tregoi në fushë, veçanërisht në pjesën e...

Shqipëria mposhtet nga Italia në miqësoren në “Air Albania”

Ka përfunduar ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Italisë, e luajtur në stadiumin "Air Albania" në kryeqytet. Skuadra mike, arriti të triumfojë ndaj...

Thellohet rezultati, Italia shënon për herë të tretë

Itala ka shënuar golin e tretë ndaj Shqipërisë në ndeshjen miqësore që po luhet në stadiumin "Air Albania". Teksa kombëtarja shqiptare po...

Italia përmbys në pak minuta rezultatin ndaj Shqipërisë

Vetëm 5 minuta ka zgjatur festa e Kombëtares Shqiptare pas golit të avantazhit të shënuar ndaj Italisë. Axurrët kanë gjetur shumë shpejt...

Shqipëria kalon në epërsi ndaj Italisë

Shqipëria ka kaluar në avantazh në ndeshjen miqësore që po zhvillohet ndaj Italisë në stadiumin "Air Albania". Goli u realizua nga Ardian...

Publikohet formacioni, si rreshtohet Shqipëria në ndeshjen ndaj Italisë

Pak orë para ndeshjes miqësore me Italinë, është publikuar formacioni zyrtar i Kombëtares Shqiptare. Në portë do të jetë Etrit Berisha, në...

Miqësorja Shqipëri-Itali, si pritet të luajnë skuadrat

Shqipëria dhe Italia përballen për të katërtën herë që prej 2014-ës me njëra-tjetrën, ndeshje e cila luhet në stadiumin ‘Air Albania’....

Miqësorja me Italinë, Reja nuk ndryshon skemë, Berisha: Na ndëshkon mentaliteti

Shqipëria dhe Italia do të përballen sonte në një ndeshje miqësore në “Air Albania”. Në prag të kësaj sfide, trajneri i...

Italia më shumë se miqësore, axurrët grumbullojnë ‘yjet’ në përballjen me Shqipërinë

Kombëtarja e Italisë e ka vlerësuar maksimalisht përballjen e luksit me Shqipërinë e cila luhet në ‘Air Albania’. Axurrët kanë publikuar listën...

Përballja e tretë me Katarin, Kallaku dhe Hakaj: Duam rezultat pozitiv

Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet në Marbeja të Spanjës në kuadër të miqësores me Katarin. Të gjithë lojtarët e thirrur nga Reja janë...

Reja grumbullon 22 lojtarë nga Superiorja për miqësoren me Katarin

Lojtarët e kampionatit vendas do të kenë mundësinë të veshin sërish fanellën e kombëtares shqiptare. Trajneri Edoardo Reja ka publikuar listën e...

Katari kundërshtari i tretë, Shqipëria konfirmon miqësoren

Kombëtarja shqiptare ka konfirmuar dhe miqësoren e tretë të cilën do të zhvillojë gjatë muajit nëntor. Federata shqiptare e futbollit bën...

Shqipëria miqësore në Spanjë ndaj Katarit para fillimit të Botërorit

Kombëtarja shqiptare ka konfirmuar dhe miqësoren e tretë të cilën do të zhvillojë gjatë muajit nëntor. Federata shqiptare e futbollit bën me...