mirela kumbaro

Sot protesta e dytë për 7-vjeçaren, kërkohet dorëheqja e Çuçit dhe Kumbaros

Këtë të hënë do të zhvillohet protesta e dytë për vdekjen e 7-vjeçares Jonada Avdia. Protestuesit do të kërkojnë sërish dorëheqjen e...

Paralajmërohen të tjera protesta nëse Çuçi dhe Kumbaro nuk dorëhiqen të hënën

Të hënën do të zhvillohet protesta e radhës për vdekjen e 7-vjeçares në plazhin e Potamit në Himarë. Protestuesit do të kërkojnë...

Tragjedia në Himarë, Fuga: Ministrja e Turizmit të dalë dhe të sqarojë ngjarjen

Akademiku, Artan Fuga thotë se ministrja e Turizmit, Mirela Kumbaro duhet të dalë në një konferencë për mediat, në lidhje me...

Kumbaro: Numri i turistëve serbë në Shqipëri është rritur me 110 për qind

Ministrja e Mjesidit dhe Turizimit, Mirela Kumbaro deklaroi se numri i turistëve serbë në Shqipëri është rritur me 110% në vitin...

Kumbaro: Shqipëria një lloj misteri për turistët që të tërheq

Ministrja e Turizmit, Mirela Kumbaro thotë se atraksioni më i madh i Shqipërisë është fakti se është ende e pazbuluar. “Është njëlloj...

Ministrja Kumbaro: Parku i Butrintit nuk do të jepet me koncension

Ministrja e Turizmit dhe Kulturës, Mirela Kumbaro deklaroi se Parku i Butrintit nuk do të jepet me koncension. Nga Pogradeci, Kumbaro u...

Qeveria liberalizon sistemin e vizave turistike për 8 vende

Qeveria liberalizon sistemin e vizave turistike për 8 vende. Lajmi u bë i ditur nga Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela...