Miroslav Lajcak

Plani evropian dhe zbatimi i tij, Lajçak përfundon takimin e dytë me Vuçiçin

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka përfunduar takimin e dytë me presidentin serb, Aleksandër...

Vuçiç takon Lajçakun: Asociacioni, parakusht për normalizimin e marrëdhënieve

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka takuar sot të dërguarin special të BE-së për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, Miroslav Lajçak. Takimi në...

Ministri i Jashtëm grek bisedë telefonike me Lajçakun për dialogun Kosovë-Serbi

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias zhvilloi një bisedë telefonike me përfaqësuesin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Përmes...

Lista Serbe takon Lajçakun: Asociacioni, parakusht për normalizimin e marrëdhënieve

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak ndodhet për një vizitë dyditore në Prishtinë,...

Lajçak takon zv.kryeministrin Bislimi, ja për çfarë diskutuan

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak ka takuar zëvendëskryeministrin e Kosovës, Besnik Bislimi, teksa po zhvillon një...

Plani evropian për marrëveshje, Miroslav Lajçak mbërrin në Prishtinë

I dërguari i Bashkimin Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajcak ka mbërritur këtë të enjte në Kosovë. Sipas mediave në Kosovë, gjatë...

Miroslav Lajçak më 9 dhe 10 mars viziton Prishtinën

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, këtë javë do të qëndrojë në Prishtinë...

Lajçak: Asociacioni nuk e dobëson Kosovën

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak deklaroi se Asociacioni i komunave me shumicë serbe nuk duhet të...

“Të përmbushen detyrimet”, Lajçak: Kosova, e vonuar në formimin e Asociacionit

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, Miroslav Lajçak deklaroi se detyrimet e marra nga të...

Lajçak pas takimit me Kurtin: Prisnim më shumë mirëkuptim për planin franko-gjerman

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, e cilësoi jo të lehtë takimin që zhvilloi me kryeministrin e...

Nis takimi i Kurtit me Escobar, Lajçak dhe zyrtarët e lartë të BE-së

Ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe delegacionit të zyrtarëve të lartë të Bashkimit Evropian dhe Shteteve të...

Lajçak takon Kurtin në Davos: Diskutuam për hapat e mëtejshëm në dialogun me Serbinë

I dërguari i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak është takuar këtë të mërkurë me kryeministrin e Kosovës,...

Lajçak takon Escobar-in, diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi

I dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë- Serbi, Miroslav Lajçak zhvilloi një takim me të dërguarin e SHBA-së për...

Miroslav Lajçak: Marsi i 2023-shit, afati i fundit për marrëveshjen Kosovë-Serbi

I dërguari i Posaçëm i Bashkimit Evropian për bisedimet Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka thënë se heqja e barrikadave e ka zgjidhur...

‘Diskutuam për zgjidhjen e situatës në veri’, Lajçak flet për takimin me Vuçiçin

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, Miroslav Lajçak ka reaguar pas takimit që zhvilloi në Beograd...

Vuçiç takon Lajçakun dhe Escobar-in në Beograd

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka takuar në Beograd përfaqësuesin special të BE-së për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës dhe çështje...