Miroslav

Dita e fundit e marrëveshjes së përkohshme për targat Kosovë-Serbi

Të enjten përfundon afati i marrëveshjes së përkohshme për targat mes Kosovës dhe Serbisë. Në Bruksel janë takuar kryenegociatorët e dy vendeve, Besnik Bislimi...

Çfarë u diskutua në takimet për dialogun Kosovë – Serbi?

Të martën në Bruksel u mbajtën takime në kuadër të dialogut Kosovë - Serbi. Diskutimi pati në qendër çështjen e personave të...

Escobar e Lajçak kërkojnë nga Vuçiç dialog konstruktiv me Kosovën

Escobar dhe Lajçak kërkuan nga Vuçiç dialog konstruktiv me Kosovën, gjatë një vizite në Beograd të mërkurën. “Ne nuk kemi ardhur këtu...