mitrovice

Bërnabiç me mesazhe paqeje nga Mitrovica e Veriut: Na intereson stabiliteti

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç tha se nga Mitrovica e Veriut, ku po qëndron për vizitë, dëshiron të përçojë mesazhe të...

Serbët bllokojnë rrugët, ndizen sirenat e alarmit në Mitrovicën e Veriut

Serbët lokalë në veri të Kosovës kanë bllokuar me kamionë rrugën magjistrale në afërsi të pikëkalimit kufitar të Jarinjës, që gjendet...

Zjarret përfshijnë disa fshatra në Mitrovicë

Zjarret kanë përfshirë disa fshatra në Mitrovicën e Jugut këtë të shtunë. Zjarrfikësit bashkë me Policinë e Kosovës, Forcën e Sigurisë së...

Parulla provokuese nga serbët në Mitrovicën e Veriut

Në orët e para të mëngjesit të së enjtes, janë shfaqur parullatë reja provokuese në veriun e Mitrovicës. “Nema predaje, KM...

Krim brenda familjes serbe në Mitrovicë, vriten babai dhe djali

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së premtes në veri të Mitrovicës, ku kanë mbetur...

Serbia po na blen shtëpitë për të na larguar, thonë shqiptarët e Mitrovicës

Banorët shqiptarë të Lagjes së Boshnjakëve në veri të Mitrovicës thonë se Serbia po i blen pronat e tyre me çmime...

Kurti për sulmin në Mitrovicë: Donin të vrisnin policët

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka komentuar të hënën sulmet ndaj pjesëtarëve të Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës. Kryeministri Kurti...

‘Të ndalet terrori i Kurtit’, serbët protestojë në veri të Mitrovicës

Një numër i madh qytetarësh serbë janë duke protestuar në veri të Mitrovicës për të kundërshtuar vendimin e Albin Kurtit për...

Droni i rrëzuar në Mitrovicë, rezulton i KFOR-it

KFOR ka konfirmuar se droni i rrëzuar në oborrin e një banesë në Mitrovicë, ishte në përdorim prej tyre. Droni që nuk...