mjeku

Vdekja e tregtarit polak të armëve, mjeku: Në interes të Shqipërisë të zbardhet

Mjeku shqiptar në Poloni, Gani Zeka tha se zbardhja e misterit të vdekjes së tregtarit polak të armëve, Andrej Izdebski, në...

Evropa po përballet me një valë të re të COVID-19, thotë mjeku

Mjeku Laidon Shapo tha në emisionin ‘Sot’ në Euronews Albania se në Britaninë e Madhe numri dhe shpejtësia e infektimit me...

Kundër vaksinimit, mjeku: Kush infektohet me linë e majmunit shërohet vetë

Mjeku Ilir Alimehmeti qëndroi kundër vendimit për të nisur vaksinimin kundër lisë së majmunit. “Kapacitetet i kemi për ta gjetur, por është...

Hepatiti akut tek fëmijët, mjeku grek: Prindërit nuk duhet të shqetësohen

Mjeku grek Gkikas Magiorkinis tha në emisionin ‘Sot’ në Euronews Albania se prindërit nuk duhet të shqetësohen lidhur me hepatitin akut...

COVID-19 shtoi të sëmurët me tiroide në Shqipëri

Dëmet e COVID-19 në organizëm shkojnë përtej kohës së sëmundjes. Virusi ka shtuar dukshëm të sëmurët me gjëndrën e tiroides. "Më merreshin...

Neurokirurgu tregon simptomat kryesore të hernies

Fast Check këtë episod solli në vëmendje hernien e qafës, çfarë e shkakton dhe çfarë duhet të bëjmë për ta parandaluar. Neurokirurgu...

Neurokirurgu tregon simptomat kryesore të stenozës spinale

Fast Check mori pjesë në një operacion për stenozat spinale. Kamerat e Euronews Albania ndoqën nga afër gjithë procesin. Neurokirurgu Baris Saygili...

‘Rrezikojnë të vdesin urie’, mjeku apel për ndihmë ndaj shqiptarëve në Ukrainë

Mjeku shqiptar Gazi Zeka bëri apel për të ndihmuar komunitetin shqiptar që jeton në Ukrainë, të cilët siç tha rrezikojnë edhe...

1 i vdekur dhe 22 raste të reja me COVID-19

22 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa një person ka humbur jetën nga...

Bie numri i vdekjeve nga COVID-19

76 qytetarë janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa nuk është shënuar asnjë vdekje nga...

Mjeku Alimehmeti: S’ka asnjë logjikë që të ketë tani masa anti-COVID

Mjeku Ilir Alimehmeti tha për emisionin “Mirëmëngjes” në Euronews Albania se masat anti-COVID nuk janë më të nevojshme. Mjeku sqaroi se masat...

Përmirësim i situatës epidemiologjike në Kosovë dhe Shqipëri, thonë mjekët

Mjeku Ilir Alimehmeti u shpreh për emisionin “Mirëmëngjes” në Euronews Albania se kemi një përmirësim të situatës epidemiologjike gjatë muajit shkurt. “Piku...

7 të vdekur, 361 raste të reja me COVID-19

Shtatë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa janë konfirmuar 361 infektime të reja...

7 të vdekur dhe 1001 raste të reja me COVID-19

Shtatë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa janë konfirmuar edhe 1001 raste të reja me...