mjeku

“Të plagosurit transportohen me anije”- Mjeku zbulon përmasat e tragjedisë në Turqi

Mjeku shqiptar në Ankara, Bledjan Çuni, ka zbuluar përmes një interviste për Euronews Albania, situatën në spitalet turke pas tërmetit shkatërrimtar...

 Neglizhenca e mjekut vret, protestë për dy gratë që humbën jetën pas lindjes

Para maternitetit “Koço Gliozheni” disa aktivistë të shoqërisë civile zhvilluan një aksion simbolik për humbjen e jetës së dy grave pas...

Mjeku shqiptar në Turqi zbulon historinë e trishtë të kolegut: Humbi gjithë familjen

Mjeku shqiptar në Stamboll, Regli Oreshka, ka folur në lidhje me tërmetin e fortë që goditit Turqinë juglindore dhe Sirinë veriore...

Rusët vrasin mjekun amerikan në Ukrainë

Një mjek amerikan i identifikuar si Pete Reed është vrarë në Ukrainë, pas bombardimeve ruse në qytetin e Bakhmut. Lajmi është konfirmuar...

Ndahet nga jeta mjeku Isuf Kalo, Manastirliu tregon bisedën e fundit

Mjeku i njohur Isuf Kalo është ndarë nga jeta në moshën 80-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu...

Ndahet nga jeta mjeku i njohur Isuf Kalo

Ka ndërruar jetë ditën e sotme mjeku i njohur Isuf Kalo. Kalo ndërroi jetë në moshën 80-vjeçare pas një sëmundjeje të...

Pse tradhëtojmë? Mjeku i njohur: Nuk është sëmundje, ka një pjesë të trurit që…

Temë e diskutimit në emisionin “Goodmorning Albanians” në Euronews këtë të enjte ishte tradhtia në çift. I ftuar në emision, mjeku...

Plot 39 vite në QSUT, ndahet nga jeta mjeku i njohur

Është ndarë nga jeta Prof. Thanas Fureraj, i cili shërbeu për 39 vite në shërbimin e Endokrinologjisë në QSUT. Lajmin e ka...

Mjeku që asistoi lindjen e 32-vjeçares: Erdhi vetëm, tha që nuk e donte fëmijën

Sajmir Selmanaj mjek roje i maternitetit në Shkodër në natën kur Orjana Gremi lindi djalin e saj dha një intervistë për...

Mjeku bën apel për kujdes: Në janar pritet kulmi i rasteve me grip

Mjeku i familjes, Besar Hysi ka apeluar qytetarët që të bëjnë kujdes, pasi në janar, pritet kulmi i rasteve me grip Në...

Intervista e plotë e mjekut psikiatër të 31-vjeçarit që goditi Berishën

Intervista e plotë e Sadik Lalës, mjekut të Gert Shehut, 31-vjeçarit që goditi Sali Berishën në protestën e 6 dhjetorit. Paraprakisht desha...

Mjeku i Gert Shehut: Në gusht e rekomandova në urgjencën e psikiatrisë

Mjeku i Gert Shehut, 31-vjeçarit që goditi sot Sali Berishën me grusht në fytyrë tha se prej vitit 2018 kujdesej për...

Ekskluzive| Raporti i Gert Shehut, mjeku: E kam lëshuar se kishte një problem ligjor

Mjeku i Gert Shehut, 31-vjeçarit që goditi sot Sali Berishën me grusht në fytyrë tha se i vinte keq për ngjarjen...

Mjeku nga Gjilani që bën vizita falas: Më bllokohet telefoni nga thirrjet

Dr. Armend Rexhepi është jo pak i njohur në Gjilan ku edhe ai jeton. Teksa po vijon specializim në vitin e dytë...

“Keep calm, I am a doctor”, mjeku shqiptar që protestoi në Londër: S’jemi kriminelë

Adrian Fandi, mjek shqiptar në Angli, ishte pjesë e protestës së zhvilluar nga komuniteti shqiptar në Londër 2 ditë më parë...

Mjeku: Mos përdorni ilaçet e diabetit për t’u dobësuar, dëme të shumta

Administrata e Ushqimit dhe të Barnave në Amerikë po raporton mungesa të ilaçit të diabetit të tipit 2, të quajturOzempic. Lajmi vjen pasi...