mjet lundrues

Mjeti lundrues pëson defekt në det, shpëtohen 3 turistët e huaj në Vlorë

Tre turistë të huaj u shpëtuan nga shërbimet e Policisë Kufitare në Vlorë, pasi mjeti lundrues i tyre pësoi defekt. Mbrëmjen e...

Skafi ngeli në det, policia shpëton drejtuesin nga mbytja

Një skaf ka ngelur në mes të detit këtë të premte. Policia Kufitare e Dhërmiut ka ndihmuar drejtuesin e mjetit lundrues...

Bllokohen dy mjete lundruese, gjobë pronarëve për mungesë dokumentacioni

Dy mjete lundruese janë bllokuar në plazhin e Ksamilit dhe Llamanit këtë të shtunë. Shërbimet e Policisë Kufitare në Sarandë kanë konstatuar në...

Mjetet lundruese, Ndreu: Kemi hequr patenta të dhëna nën moshë dhe abuzivisht

Për të drejtuar një motor uji apo skaf, duhet patentë e posaçme. Ajo rinovohet çdo 5 vjet pas një testimi teorik...

Policia: Gomonia u gjet e djegur në brigjet e Adriatikut, asnjë i shoqëruar

Policia e Shtetit ka njoftuar se gonomia që dje ishte në ndjekje nga autoritetet, është gjetur u djegur në derdhje të...