mjete lundruese

Rikthehet normaliteti në Vlorë, mjetet lundruese dalin çdo ditë në det

Në gjirin e Vlorës është rikthyer normaliteti përsa i përket mjeteve lundruese. Skafet familjare apo turistike janë duke dalë çdo ditë...

Bllokohen 3 “Jet ski” në Shëngjin, gjobë drejtuesve për mungesë dokumentacioni

Policia Kufitare në Shëngjin ka bllokuar 3 mjete lundruese “Jet ski” në zonën e quajtur, "Rana e Hedhun". Gjatë verifikimeve, u konstatua...

Kreshnik Spahiu: Mjetet lundruese, luks i familjeve të oligarkëve dhe politikanëve

"Sot për sot, mjetet lundruese janë mjete luksi vetëm i familjeve të oligarkëve dhe politikanëve shqiptarë.” Kështu u shpreh juristi Kreshnik Spahiu...

Kontrolle nga toka dhe deti, policia rrit vigjilencën për mjetet lundruese në Durrës

Pas vdekjes tragjike të 7-vjeçares në Potam, janë shtuar kontrollet dhe rritur masat për sigurinë në brigjet shqiptare. “Euronews Albania” iu bashkua...

Të pasigurtë në plazh, pushuesit në Golem frikë për fëmijët pas tragjedisë në Himarë

Një ditë pas tragjedisë në Himarë ku humbi jetën 7-vjeçarja, në plazhin e Golemit prindër e gjyshër bëjnë roje për më...

VIDEO | Manovra të rrezikshme me mjete lundruese në plazhet e Durrësit

Edhe pse një ditë më parë u shënua një tragjedi në plazhin e Potamit në Himarë, ku një 7-vjeçare u përplas...

Në plazhet ku ka pushues nuk duhet të lejohen mjetet lundruese, thotë Petro Koçi

Deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi thotë se në zonat ku plazhet janë të populluara me pushues, nuk duhet të ketë...

Aksidentet nga mjetet lundruese, skenë e përsëritur në çdo sezon veror

Manovrat e pakontrolluara me motorët e ujit apo gomonet, janë një problem i hershëm për pushuesit në Shqipëri, si për ata...

VIDEO | Bllokohen 2 mjete lundruese në Ksamil, gjobiten 25 drejtues

Policia Kufitare e Sarandës ka bllokuar dy mjete lundruese në plazhin e Ksamilit. Ndërsa dy drejtuesit e tyre, shtetasit shtetasit E. H.,...