mjete

Shefi qarkullimit Tiranë zbulon cilat mjete mund të hynë mbas orës 07:00-09:00

Shefi qarkullimit në Bashkinë Tiranë Gentian Vocaj tha në një intervistë për Euronews Albania, se cilat mjete mund të qarkullojnë të...

Policia kufitare sekuestron 20 mjete lundruese nga Vlora në Durrës

Policia kufitare ka ushtruar kontrolle në të gjithë hapësirën ujorë të vendit me qëllim parandalimin e incidenteve me pasoja për jetën...

Saranda mirëpret 35 mjete “retro” të Old Car Club – Bari

Saranda, qyteti i boungavilleve dhe i ujerave blu kristal, mirëpret 35 ekuipazhet e Old Car Club-Bari në edicionin e tyre të...

Pritet përkeqësim i motit, pezullohet lundrimi i mjeteve të vogla në Vlorë

Këtë të premte është vendosur pezullimi i mjeteve të vogla në Vlorë për shkak të parashikimeve për përkeqësim të motit. Ndërkaq, lundrimi...

Bllokimi mjeteve ujore, Xhameta: Tek ne jo, në Jug edhe mund të jetë shkelur ligji

Skerdilajd Xhameta, përfaqësues i mjeteve sportive ujore që operon në zonën e Durrësit tha se inspektimet nga policia ka pasur gjatë...

Tragjedia në Himarë, Fevziu: Mjetet motorike që sekuestron policia i liron gjykata

Gazetari Blendi Fevziu e ka cilësuar mungesë të shtetit dhe drejtësisë ngjarjen e rëndë të ndodhur një ditë më parë në...

Franca do t’i dërgojë Ukrainës sasi të konsiderueshme mjetesh të blinduar

Franca do t'i dërgojë Ukrainës sasi të konsiderueshme mjetesh të blinduar për transportimin e personelit, të njohura si VAB, sipas ministrit...

Më shumë se 28,000 rusë janë vrarë që nga fillimi i luftës, sipas Ukrainës

Rreth 28.300 ushtarë rusë janë vrarë në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit rus në shkallë të plotë, sipas Shtabit të...

Zjarrfikësit ankohen për mungesën e mjeteve bazë

Mungesa e mjeteve dhe pajisjeve, pagat e ulëta, por edhe pagesat e orëve mbi normën janë disa nga shqetësimet që ndajnë...

Nga 1 maji, qarkullimi i mjeteve drejt aeroportit me një sens lëvizje

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) ka njoftuar qytetarët se duke filluar nga 1 maji, qarkullimi i automjeteve në rrugën drejt aeroportit "Nënë...

Zjarrfikësit në Korçë në kushte të mjerueshme pune

Të hënën sindikata e zjarrfikësve nxori në pah problemet me pagat e ulëta dhe oraret shtesë. Përveçse më të keqpaguarit në...