mocion

Greqi, Cipras mocion mosbesimi ndaj qeverisë për shkak të skandalit të përgjimeve

Kreu i partisë kryesore opozitare të Greqisë, Syriza, Alexis Cipras, ka paraqitur sot një mocion mosbesimi ndaj qeverisë për një skandal...

Votohet sot mocioni i mosbesimit në Bullgari, protesta para parlamentit

Koalicioni centrist i Bullgarisë është në prag të kolapsit pasi  këtë të mërkurë përballet me një votë mosbesimi. Ligjvënësit debatuan për mocionin...

Deklarata e Ramës për ndarjen nga RMV, opozita kërkon mocion me debat në Kuvend

Disa deputetët të partisë demokratike që mbështesin Sali Berishën dhe deputetë të Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë kërkuar mocion me debat...

Opozita kërkon interpelancë dhe mocion për rritjen e çmimeve

9 deputetë të Partisë Demokratike, që njihen si mbështetës të ish-kryeministrit Berisha, kanë bërë kërkesë për mbajtjen e një interpelance parlamentare...

Rrëzohet qeveria në Malin e Zi

Në Parlamentin e Malit të Zi u votua mocioni i mosbesimit që çoi në rrëzimin e qeverisë së kryeministrit Zdravko Krivokapic. Shkarimi...