mocioni

Haradinaj kritika PDK dhe LDK: Pse s’e votoni mocionin për rrëzimin e Kurtit

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, mbajti një fjalim këtë të enjte nga Kuvendi i Republikës së Kosovës...

“Foli 45 minuta dhe s’tha asgjë”, Gazment Bardhi për Ramën: U soll si një i pandehur

“Erdhi foli 45 minuta, nuk tha asgjë dhe iku”  kështu e nisi fjalën e tij në seancën e mbajtur këtë të...

“Bashkëpunoi me McGonigal”- Alibeaj i drejton 30 pyetje kryeministrit Rama

Enkeled Alibej ka akuzuar në seancën e kësaj të enjteje parlamentare kryeministrin Rama se ka përdorur njohjet e tij me ish-zyrtarin...

Rama 24-orë përballë opozitës, nis seanca për mocionin me debat me kryeministrin

Që prej disa javësh tashmë çështja McGonigal, është kthyer në debatin kryesore politik në vend. Tashmë ky debat është zhvendosur në seancën...

“E kanë datë të shënuar”- Balla: Mocioni me debat me Ramën do mbahet më 2 mars

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, deklaroi në mbyllje të seancës plenare këtë të enjte se mocioni me...

Reziston Mitsotakis, i ‘mbijeton’ mocionit të mosbesimit nga Tsipras

Qeveria e kryeministrit Mitsotakis i mbijetoi këtë premte, një mocioni mosbesimi nga lideri i opozitës së vendit mbi një skandal përgjimi...