monumentet

Historiania: Simboli i sulmit ndaj varrezave dhe domethënia

Historiania Nevila Lika e ftuar në emisionin “Noë” në Euroneës Albania, shpjegoi simbolikën e shkatërrimit të monumenteve, duke iu referuar rastit të...

Letonia heq monumentet sovjetike, rusët etnikë kundër vendimit

Letonia ka nisur punën për heqjen e monumenteve të epokës sovjetike, që përkujtojnë fitoren e Ushtrisë së Kuqe ndaj Gjermanisë naziste....