moskë

Rusia thotë se parandaloi një sulm të madh ukrainas në Moskë

Rusia ka zmbrapsur një sulm të madh ukrainas, i cili përfshiu së paku 24 dronë, në pesë rajone, përfshirë kryeqytetin Moskë,...

Dodit vizitë në Moskë në tetor: Putin është miku im më mirë, jam krenar që…

Kreu i serbëve të Bosnje Hercegovinës, Millorad Dodik ka deklaruar se në muajin tetor do të udhëtojë drejt Rusisë për të...

Sulme me dronë në Moskë, mbyllen tre aeroporte

Kundërofensiva ukrainase i ka vënë forcat ruse nën presion në Bakhmut dhe në jug të vendit, ndërsa sulmet ruse duket se...

VIDEO| Shpërthen fabrika në afërsi të Moskës, shtullungat e tymit pushtojnë qiellin

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur një fabrikë në Sergiev Posad, një qytezë e vogël në verilindje të Moskës. Si pasojë e...

Dy dronë ukrainas rrëzohen pranë Moskës, në shënjestër aeroporti më i madh i Rusisë

Dy dronë ukrainas janë rrëzuar afër Moskës gjatë natës, bëri me dije ministria ruse e Mbrojtjes. Një nga mjetet ajrore u shkatërrua...

‘Lufta po i afrohet Rusisë’/ Kievi paralajmëron Moskën, kundërpgjigjet Rusia

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka deklaruar se lufta në Ukrainë po i afrohet Rusisë. Reagimi i tij erdhi pas sulmeve me dronë...

Sulm me dronë në Moskë, devijohen fluturimet në aeroportin ‘Vnukovo’

Një sulm me dronë, të cilin autoritetet ruse ia atribuojnë Ukrainës, është kryer në Moskë duke shkaktuar devijimin e fluturimeve nga...

BBC publikon pamjet, autokolona e Wagner rrugës drejt Moskës

Ekipi i BBC ka verifikuar një video që tregon një autokolonë të Wagner me automjete të armatosura që udhëtojnë në autostradën...

Moska akuzon shefin e Wagner se ka nxitur rebelim të armatosur, ç’po ndodh në Rusi

Kreu i grupit mercenar rus, Wagner, po hetohet për nxitje të rebelimit, pasi akuzoi ushtrinë ruse për një sulm vdekjeprurës me...

Sulm me dronë në Moskë

Një sulm me dronë në Moskë ka shkaktuar dëme të vogla në disa ndërtesa, thanë zyrtarët. Kryetari i kryeqytetit rus, Sergei Sobyanin,...

Pjesëmarrja e Vulinit në konferencën në Moskë, BE: Do e mbajmë nën kontroll

Pjesëmarrja e drejtorit të Agjencisë për Siguri dhe Informacion (BIA) të Serbisë, Aleksandar Vulin, në konferencën ndërkombëtare të sigurisë në Moskë,...

Vizita e Dodik në Moskë, reagon Departamenti Amerikan i Shtetit

Departamenti amerikan i Shtetit, duke komentuar takimin e presidentit të entitetit të Republikës Sërpska të Bosnjë e Hercegovinës, Millorad Dodik, dhe...

Vizita e Dodik në Moskë, zbardhet biseda me Putin. Çfarë i tha presidenti rus

"Republika Sërpska vazhdon të mbetet pro-ruse", konfirmoi presidenti i këtij entiteti të Bosnje e Hercegovinës, Millorad Dodik, gjatë takimit që zhvilloi...

Dodik takohet me Vladimir Putin në Moskë

Republika Sërpska vazhdon të mbetet pro-ruse, konfirmoi presidenti i këtij entiteti të Bosnje e Hercegovinës, Millorad Dodik, gjatë takimit që zhvilloi...

Polonia dënon thirrjet për vrasjen e ambasadorit polak në Moskë

Ministria e Jashtme e Polonisë ka thirrur në bisedë ambasadorin rus për të protestuar ndaj një ish-zyrtari rus, i cili ka...

“Mirë se erdhe mik i shtrenjtë”, Putin pret Xi në Moskë

Presidenti i Kinës Xi Jinping u prit të hënën nga presidenti rus Vladimir Putin në Kremlin. Takimi i sotëm është një jozyrtar ballë...