moti i keq

Ndalohet lundrimi i anijeve të peshkimit në Vlorë, shkak moti i keq

Moti i keq me rreshje shiu dhe erë ka bërë që të pezullohet lundrimi në Vlorë. Sipas njoftimit janë ndaluar lejet...

Kushi: Kemi kërkuar në mënyrë urgjente pajisjen me sistem ngrohjeje për 28 shkolla

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi, ka bërë me dije se nisur nga situata e kushteve atmosferike dhe temperaturave të...

Veriu i Shqipërisë ‘pushtohet’ nga dëbora

Veriu i Shqipërisë është pushtuar jo vetëm nga reshjet e shiut por sidomos gjatë fundjavës ka pasur dhe ulje të temperaturave...

Ministri Peleshi: Kemi përmirësim të situatës së krijuar nga moti i keq

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi thotë se në vend ka pasur një përmirësim të dukshëm të situatës që u krijua gjatë...

Probleme në Gjermani dhe Kroaci nga moti i keq, dëbora bllokon autostradat

Rreth 20 centimetra dëborë ra në disa zona të Gjermanisë, duke shkaktuar kaos në trafikun rrugor, si dhe një seri aksidentesh. Autostradat...

ARRSH: Ja cilat janë segmentet më problematike

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë me dije situatën e rrugëve nga përkeqësimi i motit në vendin tonë. Sipas informacionit, gjatë natës dhe...

Moti i keq me reshje shiu dhe dëbore, si paraqitet situata në vend

Moti i keq me reshje shiu dhe dëbore ka përfshirë të gjithë territorin e vendit gjatë orëve të fundit. Reshjet e...

Moti i keq përfshin dhe jugun e vendit, si paraqitet situata në Vlorë dhe Korçë

Moti i keq ka përfshirë dhe jugun e Shqipërisë, ku situata paraqitet problematike në Korçë e në Vlorë. Gazetari i Euronews Albania,...

Përkeqësohet moti në vend, Peleshi: Reshje shumë intensive në Kukës e Shkodër

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka dhënë detaje në lidhje me përkeqësimin e motit që pritet të përfshijë vendin tonë në...

FOTO | Moti i keq në Shkodër, rrëshqitje dherash dhe gurësh në rrugën e Prekalit

Reshjet e dendura gjatë orëve të natës kanë shkaktuar probleme në bashkinë e Shkodrës. Aktualisht, problematike mbetet rruga e Prekalit, ku në...

Moti i keq ‘pushton’ Kaliforninë, 18 viktima, mes tyre një 5-vjeçar

Moti i keq ka pushtuar ditët e fundit Kaliforninë, ku për pasojë 18 persona kanë humbur jetën, mes tyre dhe një...

Përkeqësohet gjendja e motit, pezullohen lundrimet drejt Italisë

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka informuar qytetarët se për shkak të kushteve të motit, tragetet e udhëtarëve drejt Barit dhe anasjelltas...

Moti i keq | Qarqet më problematike në vend

Reshjet e dendura të orëve të fundit kanë shkaktuar probleme në disa qarqe të vendit, sipas të dhënave nga Qendra Kombëtare...

Reshje intensive gjatë 24 orëve të fundit në Elbasan, nuk shfaqen problematika

Gjatë 24 orëve të fundit ka pasur reshje të vazhdueshme në Elbasan. Gazetari i Euronews Albania, Renato Tafani raporton se pavarësisht kësaj,...

Moti i keq | Lumi Ishëm del nga shtrati, disa fshatra nën ‘pushtetin’ e ujit

Moti i keq ka sjellë sërish problematika në qarkun e Durrësit. Gazetarja e Euronews Albania, Kloida Gjuzi raporton se si pasojë e...

Aeroporti i Mançesterit mbyllet përkohësisht, shkak bora e madhe

Një stuhi dëbore ka goditur disa pjesë të Britanisë së Madhe, ku Mançesteri është prekur veçanërisht, pasi në këtë zonë ka...