mungesa

Përfundon takimi informal i Ramës me liderë e Ballkanit Perëndimor

Ka përfunduar takimi informal i mbajtur në Tiranë nga kryeministri Rama dhe ku ishin të ftuar liderët e vendeve të Ballkanit...

Problemet e turizmit, ekspertja: Ka krizë stafi, nuk ka as filipinas

Gladiola Dona, konsulente e hotelerisë, deklaroi në emisionin Review në Euronews Albania se problem më i madh i turizmit në Shqipëri...

Plazhe me turistë, por pa punëtorë, të huajt që vijnë të pakualifikuar

Temë e emisionit Money në Euronews Albania këtë të shtunë, ishte turizmi në Shqipëri. Mungesa e fuqisë punëtore është ndoshta problemi më...

Mungojnë mjekët psikiatër, Avokati i Popullit: Nevojiten më shumë nëpër spitale

Avokati i popullit ka inspektuar  të gjithë spitalet psikiatrike në vend si dhe Institutin e Veçantë Shëndetësor të të Burgosurve ku...

Ilaçet në Shqipëri nuk testohen, kontrollohet vetëm dokumentacioni

Asnjë prej ilaçeve që gjenden në tregun shqiptar nuk i nënshtrohet testimit përpara se të hidhet në treg. Në bazë të ligjit...

Kadilli zbulon arsyet: Ja pse Rama nuk shkon në parlament

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli, ka analizuar nga studio e Euronews Albania, arsyet pse Rama nuk përballet...

“Lozim në baltë”,  të moshuarit në Durrës pa qendër ditore

Edhe pse është një ndër qytetet më të mëdha në vend, sërish Durrësi nuk ka një qendër ditore për moshën e...

Putin e pranon: Kemi mungesë të ilaçeve në Rusi

Presidenti rus Vladimir Putin pranoi për herë të parë këtë të martë mungesën e disa medikamenteve në Rusi. Putin tha se edhe...

Fredi Bejleri: Pse mungoi Rama gjatë vizitës së kryeministrit grek në Himarë

Kandidati i Omonia-s për bashkinë e Himarës, Fredi Bejleri, komentoi arsyet pse sipas tij kryeministri Rama nuk e shoqëroi homologun grek...

12 muaj trafik në Durrës, mungesa e një plani nga bashkia shkakton kaos në rrugë

Kjo është panorama e trafikut rrugor në një ditë normale në Durrës, qendrën më të rëndësishme në vend, pas kryeqytetit. Në disa...

Vonesa të shumta në aeroportet e Europës gjatë verës, shkak mungesa e stafit

Vonesat e fluturimeve do të jenë të pashmangshme në shumicën e aeroporteve të Europës këtë verë. Në aeroportin Schiphol, Holandë ka mungesë...

Mungesë punëtorësh gjatë sezonit turistik në Durrës, shkak largimi i të rinjve

Largimi i të rinjve profesionistë në kërkim të një jete dhe të ardhurave më të mira, po krijon çdo ditë e...

Nga Shqipëria largohen aq infermierë sa licencohen

Numri i infermierëve që janë larguar nga Shqipëria në vitin 2021 është pothuajse i njëjtë me numrin e atyre që kanë...

Vuajtja e një qytetari në Tiranë për të siguruar një abone

Mungesa e një aboneje për përdoruesit e rregullt të transportit urban, ndikon drejtpërdrejtë në ekonominë e një familjeje. Një qytetar i Tiranës...