municione

Sveçla: Në veri të Kosovës u konfiskuan 6.300 municione të kontrabanduar nga Serbia

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla ka reaguar pasi policia ka njoftuar se në Leposaviç ka arrestuar një qytetar serb,...

Ukraina nevojë për municione, Rusia avancon në qytetin e Bakhmutit

Ndërsa Rusia vijon të rrisë sulmet në jug dhe lindje të Ukrainës, ushtarët vendas në vijën e frontit deklarojnë se kanë...

EMRAT| Armë e municione të fshehura në makinë, arrestohen 4 persona në Tiranë

4 persona janë vënë në pranga për posedim të armë dhe municioneve gjatë një operacioni të përbashkët të komisariatit nr.4 në...

Lëvizte me armë dhe municione me vete, arrestohet 38-vjeçari

Policia në Tiranë ka vënë në pranga një 38-vjeçar, i cili lëvizte me armë zjarri në automjet. Arrestimi është bërë nga...

U nis nga Serbia, avioni me 12 ton municione rrëzohet në Greqi, 8 viktima

Një avion mallrash që transportonte rreth 12 ton municione është rrëzuar mbrëmjen e së shtunës pranë qytetit Kavalla në Greqisë. Për pasojë,...

Kanadaja blen municione artilerie për t’ia dhuruar Ukrainës

Ministrja Kanadeze e Mbrojtjes, Anita Anand tha se vendi bleu 20.000 municione artilerie për Ukrainën sipas standardeve të NATO-s në mënyrë...