murati

Fyerjet ndaj UÇK, opozita në Kosovë protestë për dorëheqjen e ministrit

Partia Socialdemokrate e Kosovës (PSD) kërkon dorëheqjen e ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati për shkak të deklarimeve të...

Ministri i Financave në Kosovë u kërkon falje ushtarëve të UÇK për fyerjet

Ministri i Financave i Kosovës, Hekuran Murati ka reaguar pas zhurmës së krijuar lidhur me komentet e tij kohë më parë...

Murati: Me rikthimin e Berishës, PD tregoi se nuk ka aftësi të reformohet

Rikthimi për herë të tretë e Sali Berishës në krye të Partisë Demokratike është fitore e tij personale, por për PD...