musk

Përdoruesit e Twitter votojnë në favor të dorëheqjes së Elon Musk

Përdoruesit e Twitter kanë votuar në favor të largimit të Elon Musk nga posti i shefit ekzekutiv të platformës pasi miliarderi...

Musk tërhiqet pas kritikave, kthen llogaritë e pezulluara në gazetarëve në Twitter

Pronari i Twitter, Elon Musk, ka riaktivizuar llogaritë e disa gazetarëve të cilët u pezulluan për një ditë për shkak të...

Elon Musk pezullon Kanye West nga Twitter për nxitje të dhunës

Kanye West është pezulluar nga Twitter dhe është akuzuar për "nxitje të dhunës" për shkak të postimeve fyese, vetëm dy muaj...

Zelensky fton Musk në Ukrainë për të parë me sytë e tij se çfarë ka bërë Rusia

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ftoi miliarderin amerikan dhe pronarin e Twitter, Elon Musk, të vizitojë Ukrainën. "Nëse zoti Musk dëshiron të...

Twitter njofton anulimin e masave për dezinformatat rreth COVID 

Kompania amerikane Twitter tha se po i jep fund masave për të luftuar dezinformatat në lidhje me virusin Covid-19, të cilat...

Musk u bën thirrje amerikanëve të votojnë republikanët

Vetëm pak ditë pasi mori kontrollin e rrjetit të fuqishëm social Twitter, miliarderi Elon Musk rekomandoi sot që amerikanët të votojnë...

Elon Musk shkarkon bordin drejtues të Twitter

CEO i Tesla-s Elon Musk, i cili mbylli marrëveshjen e blerjes së Twitter prej 44 miliardë dollarësh javën e kaluar dhe...

Trump për blerjen e Musk: Twitter më në fund është në duart e arsyes

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha sot se i vjen mirë që Twitter është në “duart e arsyes”, pasi miliarderi amerikan...

SHBA shqyrton veprimet e Musk, përfshihet dhe marrëveshja për Twitter-in 

Zyrtarët e administratës së presidentit amerikan Joe Biden po shqyrtojnë mundësinë që SHBA të rishikojë disa veprime të biznesmenit Elon Musk. Ndër...

Musk i ndërpret internetin Ukrainës, kërkon financime për satelitët

Elon Musk rikthehet në qendër të vëmendjes. Miliarder i Space X deklaron se kompania e tij nuk mund të financojë "pafundësisht"...

‘Ja zgjidhja për Tajvanin’, Elon Musk vijon me këshillat për politikën ndërkombëtare

Miliarderi Elon Musk vazhdon të ofrojë këshilla në fushën e politikës ndërkombëtare. Pasi i sugjeroi Kievit të mbyllë luftën me Rusinë...

Elon Musk i rikthehet marrëveshjes për blerjen e Twitter

Miliarderi Elon Musk ka ndryshuar sërish mendjen rreth blerjes së Twitterit, dhe tani ka deklaruar se është i gatshëm të vazhdojë...

Zelensky ‘tallet’ me planin e paqes të Elon Musk

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka reaguar ndaj Elon Musk, pasi shefi i ‘Teslas’ postoi një sondazh në Twitter me sugjerimet...

Protestat masive| Irani bllokon internetin, Musk aktivizon Starlink

Aktivistët në Iran po shprehin shqetësimin për ndërprerjet e shërbimit te internetit, qytetarët nuk mund të hyjnë në mediat sociale. Zemërimi ka...

Musk: Shpresoj që teknologjia e makinave vetëdrejtuese të jetë gati në fundvit

Udhëheqësi i "Tesla" Elon Musk tha sot se qëllimi i kompanisë së tij është që deri në fund të vitit të...

Parashikimet e Elon Musk për vitin 2022, jo për zemërdobëtit!

Nga kriptovalutat, tek transhumanizmi e humanoidët, Elon Musk ka bërë parashikimet e tij për atë ç’ka gjendet në horizont në vitin...