myslim murrizi

Deklarata e Murrizit: Në gusht do vijojnë arrestimet e SPAK

Ish-deputeti Myslim Murrizi teksa ka komentuar lëvizjet e fundit të SPAK, është shprehur se dhe gjatë këtij muaji do të ketë...

“Është baba në Shkodër”- Murrizi për rezultatin e Doshit: Do marrë 20 mandate nëse..

Deputeti i PD-së Myslim Murrizi është shprehur se Tom Doshi ka marrë 114 këshilltarë në të gjithë Shqipërinë, ndërsa komentoi një...

“Je spiun ti?”| Beqiri-Murrizit: Më marsh të keqen, diktatura më futi në burg

Myslim Murrizi dhe Idajet Beqiri debatuan me tone të larta ndërkohë që ishin të ftuar në Euronews Albania. Ata akuzuan njëri-tjetrin...

Meta në SPAK, Murrizi zbulon skemën çfarë ndodhi me CEZ–DIA

Ish-deputeti Myslim Murrizi komentoi thirrjen e kreut të PL Ilir Meta në SPAK. Në  një intervistë për Euroneës Albania, ai theksoi se...

Murrizi: Nuk do doja një ’97 të dytë, 3 individë po i mohojnë opozitës të drejtat

Ish-deputeti Myslim Murrizi është shprehur se më 3 mars do të ketë një vendim gjykata për vulën e PD-së. Në një intervistë...

Murrizi ‘shpërthen’ ndaj Kim: Hante reçel fiku në Palasë, për McGonigal hesht

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka reaguar ashpër ndaj ambasadores së SHBA Yuri Kim. Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se Kim...

‘Çudi e madhe dashuria e FBI-së me Sigurimin e Shtetit’, Murrizi tregon faktet

Ish-deputeti Myslim Murrizi shprehet i habitur për raportet e FBI-së me ish-funksionarët e Sigurimit të Shtetit. Në një intervistë për Euronews Albania,...

“Xhaçka ka qenë shumë në siklet”, Murrizi: Reagimi për ambasadoren s’është lapsus

“Nuk është lapsus”. Kështu u shpreh në një intervistë për Euronews Albania ish-deputeti Myslim Murrizi teksa komentoi reagimin e Ministrisë së...

Pse luftohet për kreun e SPAK? Murrizi: Kjo është kompetenca e vetme që ka

Ish-deputeti Myslim Murrizi deklaroi se SPAK, Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar nuk i ndan elektronikisht dosjet e...

Pse po ndërhyn politika për kreun e SPAK? Debat mes Koçit, Murrizit e Ramajt

Zgjedhja e kreut të SPAK është kthyer në temë  diskutimesh në studiot televizive, ku replikat mes kreut të qeverisë Edi Rama...

“KLP nuk është e lirë”, Murrizi: Ka përplasje mes Ramës dhe ambasadores Kim

Ish-deputeti Myslim Murrizi u shpreh për Euronews Albania se aktualisht ka një përplasje mes ambasadores amerikane Yuri Kim dhe kryeministrit Edi...

Protesta, Murrizi: Opozita në të drejtën e saj, pse Meta s’mund të shkëputet

Deputeti Myslim Murrizi është shprehur se opozita është në të drejtën e saj kushtetuese të bëjë protestë kur të dojë dhe...

“Jemi servilë”, Murrizi replika me Mediun: Si s’na strehuan ne në kohën e Enverit?

Myslim Murrizi ka replikuar me ish-ministrin e mbrojtjes Fatmir Mediu, duke i thënë se politika për hir të servilizmit nuk mund...

“Vendi është sulmuar dy herë”, Murrizi: Këtu dinë sa lekë e ble bukën, s’ka sekrete

Politikani Myslim Murrizi është shprehur se Shqipëria është sulmuar dy herë , njëherë nga patronazhistët dhe njëherë nga hakerat iranianë. I ftuar...

“Do ketë fakte bombë”, Myslim Murrizi paralajmëron skandalin me Portin e Durrësit

Politikani Myslim Murrizi ka lëshuar deklarata të forta duke thënë se do të dalin fakte të reja në lidhje me aferën...

Duma la mandatin, Murrizi: Defekt i prillit 2008, deputeti s’ka peshë në elektorat

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi thotë se lënia e mandatit nga Grida Duma, por jo vetëm, vjen edhe si defekt...