nafta

Cilat janë 3 shtetet që po kërcënojnë hapur ‘bashkimin’ europian?

Një trekëndësh i ri mes këtyre 3 shteteve duket se është kthyer në kërcënimin më të ri të unitetit europian. Lufta në...

Bordi i Transparencës: Rritet nafta, ulet gazi, nuk ndryshon benzina

Bordi i Transparencës ka njoftuar çmimet e reja për karburantin. Nafta është rritur, ndërsa gazi është ulur. Benzina nuk ka ndryshuar...

Çmimet e karburanteve në Kosovë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë në Kosovë ka publikuar çmimin maksimal për secilin produkt të naftës. Sipas njoftimit, çmimi maksimal i...

Kontrabanda e naftës, Salianji përplaset me Çuçin: Tregoni kompaninë që po mbroni

Deputeti i PD, Ervin Salianji gjatë seancë së sotme në Kuvend akuzoi qeverinë për favorizim të kontrabandës së naftës. Salianji i bëri...

Bie çmimi i naftës, rritet benzina

Bordi i Transparencës ka publikuar çmimet e reja të karburanteve. Duke nisur nga kjo e enjte nafta do të shitet 224 lekë/litri,...

Çmim kufizues naftës ruse, G7 merr vendimin, Moska mbyll rubinetet e gazit

Vendet e G7-s vendosën të premten të aplikojnë një çmim kufizues për naftën ruse, për të reduktuar të ardhurat e Moskës...

Ulet çmimi i naftës dhe benzinës

Bordi i Transparencës ka caktuar çmimet e reja për karburantet. Nga kjo e premte nafta do të shitet 232 lekë/litri nga...

Çmimi më i lartë i naftës në rajon, gazetari: Qeverisë s’i leverdis të heqë taksat

Gazetari Bardh Sejdarasi tha se çmimi i lartë i naftës në Shqipëri lidhet me sistemin ekskluziv të taksave që ka Shqipëria,...

Balluku: Bordi i Transparencës nuk ndikon në çmimin e naftës

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Energjetikës, Belinda Balluku tha se Bordi i Transparencës nuk ndikon në çmimin e naftës. Në përgjigje të interesit...

Rritet çmimi i naftës, vendos Bordi i Transparencës

Bordi i Transparencës ka njoftuar sot çmimet e reja të karburanteve. Nafta është rritur, nga 227 lekë për litër në 239. Benzina është...

Bordi rrit sërish çmimin e naftës

Bordi i Transparencës ka caktuar çmimet e reja për karburantet. Duke nisur nga kjo e mërkurë, nafta do të shitet 227 lekë/litri...

Meta: Bordi i Transparencës po vjedh pa mëshirë shqiptarët, Rama kryeoligark

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta deklaroi se edhe pse çmimi i naftës ka rënë në bursat ndërkombëtare, diçka e...

‘Shteti i dobët takson konsumin’, Soko: Kemi ngarkesën më të madhe fiskale te nafta

Për ekspertin e ekonomisë, Pano Soko ngarkesën më të madhe fiskale, Shqipëria e ka te çmimi i naftës. Në një intervistë për...

Pano Soko: Bordi i ‘ngurtë’ për uljen e çmimit të naftës, s’duhet të funksionojë më

Eksperti i ekonomisë, Pano Soko thotë se Bordi i Transparencës nuk e pasqyron në tregun vendas, uljen e çmimit të naftës...

Ulet nafta në bursa, arrin vlerën më të ulët që prej nisjes së luftës

Çmimi i naftës në tregjet globale ka arritur në nivelin më të ulët që prej muajit shkurt, kohë kur nisën edhe...

Bordi i Transparencës rrit çmimin e naftës

Bordi i Transparencës ka caktuar çmimet e reja për shitjen e hidrokarbureve. Duke nisur nga kjo e enjte nafta do të shitet...