nafte

Synohen 7-8 mln €/ ditë, zbulimi i naftës në Shpirag, Shell përparon në pusin 5

Shpimet për gjetjen e naftës dhe gazit në pusin Shpirag 5 vazhdojnë, dhe kompania kërkuese është optimiste për zbulimet që do...

Ndahen 30 mln euro subvencione për fermerët, 12 mln për naftën falas

Qeveria ka miratuar vendimin që i hap rrugë disbursimit të fondit 30 milionë euro për mbështetjen e fermerëve dhe blegtorëve gjatë...

Kontrabandë nga Rusia, sekuestrohet anija me mijëra tonë naftë në Durrës

Policia ka arrestuar në portin e Durrësit, shtetasin rus Alexey Smaznov, kapiteni i cisternës ku u gjet një sasi prej rreth...

Rusia i ndal Polonisë furnizimet me naftë

Rusia i ka ndalur furnizimet me naftë në Poloni përmes gazsjellësit Druzhba, ka thënë Daniel Obajtek, shefi i rafinerisë polake të...

“Shlyej borxhet, po do naftë” Si u dhunua me shkop bejsbolli punonjësi i karburantit

Euronews Albania ka zbuluar dinamikën si ndodhi ngjarja e rëndë në Durrës këtë të hënë, ku 44-vjeçari Artan Paja tentoi të...

Ndalohet anija në Durrës, vinte me 22 500 tonë naftë kontrabandë nga Rusia

Policia e Durrësit ka zhvilluar këtë të hënë një operacion për goditjen e futjes në Shqipëri të naftës kontrabandë që vjen...

Rama: Dy kompanitë ruse kanë marrë tender pa garë nga qeveria e mëparshme

Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria e tij nuk u ka dhënë licenca dy kompanive ruse të sanksionuara nga SHBA, për...

Naftë kontrabandë nga Libia në Portin e Durrësit, publikohen emrat e të arrestuarve

Euronews Albania ka mësuar emrat e 13 të arrestuarve, në lidhje me operacionin policor të koduar "Geni", për naftën kontrabandë të...

Detajet | 62 mijë litra naftë kontrabandë në Durrës, 13 të arrestuar

Policia e Shtetit ka dhënë detaje rreth operacionit për naftën kontrabandë që u sekuestrua ditën e djeshme në Durrës. Drejtori i Departamentit...

Pasuria e naftës, deputeti i PS: Kompania me të cilën unë nuk guxoj të tallem

Deputeti i Partisë Socialiste, Arben Pëllumbi tha në “Now me Erla Mëhillin” se këtë të hënë kishte qenë me disa përfaqësues...

Evropa do të blejë pesë herë më shumë karburant dhe naftë nga Kuvajti

Kuvajti planifikon të rrisë ndjeshëm eksportet e naftës dhe karburanteve të linjave ajrore në Evropë këtë vit, gjë që do të...

Konfindustria: Të shkrihet bordi për karburantet, nuk ndërhyn për uljen e çmimit

Konfindustria ka rishprehur shqetësimin e saj, në lidhje me mos ndërhyrjen e Bordit të Transparencës në fillim të vitit  2023, për...

Habit gazetari: Pse Shqipëria ka çmimin më të ulët të karburantit në rajon

Gazetari Bardh Sejdarasi deklaroi se Shqipëria ka çmimin më të ulët të karburantit në rajon. Në emisionin "Now" në Euronews Albania, Sejdarasi...

Bullgaria do lejojë rafinerinë ruse të eksportojë naftë

Bullgaria do ta lejojë një rafineri të naftës, nën pronësi të një kompanie ruse, të vazhdojë operimin dhe eksportimin e naftës...

Kërkimet e Greqisë për naftë në Jon, Tirana: S’është shkelur hapësira jonë detare

Ministrja e Jashtme e Shqipërisë ka shpërndarë për mediet një njoftim në lidhje me kërkimet për naftë në detin Jon. Duke marrë...

Kontrabandonte naftë, arrestohet 54-vjeçari, hetohet e motra

Dhimitër Fundo është arrestuar nga policia me akuzën e kontrabandimit të naftës për ta shitur më pas. 54-vjeçari nga Korça po hetohet...