naim hasani

“Londra me dorë të hekurt!” Avokati: Gjoba biznesmenëve që punësojnë të paligjshëm

Avokati Naim Hasani tha për Euronews Albania se Britania e madhe po tregon se do veprojë me dorë të hekurt ndaj...

200 të burgosurit e Britanisë zhvendosen në Shqipëri! Avokati zbulon marrëveshjen

Avokati Naim Hasani ishte këtë të premte i ftuar në Euronews Albania për të folur rreth marrëveshjes mes Shqipërisë dhe Britanisë...

Hasani: Sunak sot duhet të jetë i trishtuar, fitoi e drejta e emigrantëve

Avokati Naim Hasani është shprehur se ditën e sotme Gjykata e Apelit në Londër ka marrë një vendim historik duke kundërshtuar...

Avokati Hasani: Njerëzit presin prej një jave në tenda për kurorëzimin e Mbretit

Avokati Naim Hasani ka dhënë detaje në lidhje me kurorëzimin e mbretit Charles III ditën e sotme. Në një intervistë për Euronews...

“Kush vjen me gomone do arrestohet”, çfarë parashikon ligji i ri britanik për azilin

Avokati Naim Hasani ka shpjeguar se çfarë përmban ligji I ri për emigrantët që shkojnë në Britani. Në  një lidhje të drejtpërdrejt...

Avokati apel shqiptarëve në Britani: Mos mbani të fshehur të mitur

Avokati Naim Hasani u ka bërë apel shqiptarëve që jetojnë në Britani të Madhe që mos të mbajnë të fshehur të...

A do kthehen shqiptarët nga Britania? Flet avokati Naim Hasani

Avokati Naim Hasani është shprehur se deklaratat që bëri ditën e djeshme ministri britanik në lidhje me shqiptarët janë për qëllime...

Avokati: Do shqyrtohet çdo kërkesë e emigrantëve shqiptarë për azil në Britani

Avokati Naim Hasani thotë se Britania e Madhe është një vend që i zbaton të drejtat dhe liritë themelore të njeriut,...

“Frika nga gjakmarrja”, avokati: Arsyet pse fëmijët kërkojnë azil në Angli

Avokati Naim Hasani ka treguar arsyet se përse fëmijët kërkojnë azil në Angli. Në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians" në...

Bie projekti për emigrantët nga Britania, Hasani: Marrëveshja ishte e jashtëligjshme

Pretendimet e mëparshme rreth azilkërkuesve shqiptarë në Britani janë hedhur poshtë ditën e djeshme, gjatë një vendimi që është konsideruar si...

“Manovra” që po përdorin shqiptarët për t’i shpëtuar dëbimit nga Britania e Madhe

Gazetari Eni Ferhati tregoi se shqiptarët po sigurojnë raporte shëndetësore false për t’i shpëtuar dëbimit nga Britania e Madhe. “Emigrantët që po...

‘Do dëboheni’, avokati: Britania nuk i pret krahëhapur emigrantët e paligjshëm

Avokati Naim Hasani i ka bërë thirrje shqiptarëve që të mos shkojnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, pasi do të dëbohen. Në...

5 vite burg për emigrantët që futen ilegalisht në Britaninë e Madhe, thotë avokati

"Çdo person që hyn ilegalisht në Britaninë e Madhe, merr një dënim, maksimumi të cilit shkon në 5 vite burgim." Kështu u...