Nancy Pelosi

Pelosi dorëhiqet nga posti i kryetares së demokratëve në Dhomën e Përfaqësuesve

Nancy Pelosi njoftoi tërheqjen nga posti i kryetares së demokratëve në Dhomën e Përfaqësuesve të SHBA-së. Ajo do të vazhdojë të përfaqësojë...

Pelosi fajëson Azerbajxhanin për luftimet me Armeninë

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara ka fajësuar Azerbajxhanin për luftimet e fundit me Armeninë, teksa ajo po...

Mbërritja e Pelosit në Tajvan dhe reagimi i Kinës | 5 zhvillime kryesore

‘Cënohet sovraniteti territorial’, Kina reagon për vizitën e Pelosit në Tajvan Kina ka reaguar pas mbërritjes së Kryetares së Dhomës së...

‘Cënohet sovraniteti territorial’, Kina reagon për vizitën e Pelosit në Tajvan

Kina ka reaguar pas mbërritjes së Kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Nancy Pelosi këtë të...

Pelosi mbërrin në Tajvan pavarësisht kërcënimeve nga Kina

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Nancy Pelosi ka mbërritur këtë të martë në Tajvan, pavarësisht...

Rriten tensionet mes Kinës dhe Tajvanit para vizitës së mundshme të Pelosit

Tajvani po përgatitet për një shfaqje të mundshme të forcës nga Kina pasi kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA, Nancy...

Pelosi pritet të vizitojë Tajvanin mes tensioneve SHBA-Kinë

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA, Nancy Pelosi pritet të vizitojë Tajvanin si pjesë e turneut të saj në Azi. Kështuë...