nano

I kujtoi Nanon, Pëllumbi i kthehet Salianjit: Ndryshimet në PS i bëri im atë

“Fatos Nano mbahet si politikan liberal pikërisht sepse kishte demokraci brenda partisë, ndërsa PS-ja sot është si repart ushtarak”. Ishte kjo...

“PS-ja në 96′-tën shpëtoi se ndenji krah Nanos”, Koka: Këta duan të heqin Berishën

Gazetari Bledi Koka kujtoi në “Now me Erla Mëhillin” se si në vitin 1996 Partia Socialiste pati një nga momentet e...

Lesi: Ramën e kam pasur 5 vjet gazetar, Nano njeriu më negativ si kryeministër

Botuesi Nikollë Lesi tregoi se Edi Rama ka shkruar për 5 vjet në gazetën që ai drejtonte, Koha Jonë. Në emisionin Now...

Gledis Nanos i është kërkuar dorëheqja, konfirmon Rama

“Po, është e vërtetë, i është kërkuar dorëheqja drejtorit të mëparshëm dhe ai ma ka konfirmuar se do ta jepte dorëheqjen”. Ishte...

Betimi i Rrumbullakut, Çuçi ‘thumbon’ Nanon: I përulemi vetëm flamurit kuqezi

Kryepolici i ri, Muhamet Rrumbullaku paralajmëron largimin nga organizata të efektivëve pa integritet. Për këtë ‘oficeri i vjetër’ zotohet të rikthej...

Gledis Nano as nuk duhej emëruar, thotë Haxhiu

Analisti Baton Haxhiu tha në një intervistë për Euronews Albania se Gledis Nano nuk duhej emëruar si drejtor i Policisë së...

Prençi: Nano pati rastin të pastronte policinë nga të inkriminuarit, s’e bëri

Ish-drejtuesi i lartë i policisë së shtetit, Shemsi Prençi e cilësoi të vonuar deklaratën e Gledis Nanos për dekonspirim të operacioneve...

‘Bomba’ e Nanos para shkarkimit: 14 kriminelë u arratisën, operacionet ‘shiteshin’

Vazhdon të mbulohet me mister shkarkimi nga detyra i drejtorit të përgjithshëm të policisë së shtetit Gledis Nano. Ndërkohë që një nga...

Shkarkimi i Nanos, Ngjela: Nëse Rama ka shpërfillur SHBA, përfiton opozita

Avokati Spartak Ngjela tha në Euronews Albania se Edi Rama nuk mund ta shkarkonte Gledis Nanon pa prova, pasi ky i...

‘Rama i kërkoi dorëheqjen’, Rusta: Nano u shkarkua se shkeli interesat e politikës

Gazetari Arsen Rusta thotë se shkarkimi i Gledis Nanos erdhi tri ditë pas takimit me kryeministrin Edi Rama, ku i është...

Reagon ambasada e SHBA-së për shkarkimin e Nanos: Partner i fortë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka reaguar sa i takon shkarkimit të Gledis Nanos. Sipas saj, Nano ishte një partner...

Para se të shkarkonte Nanon, Çuçi të jepte vetë dorëheqjen, thotë ish-deputeti

Ish-deputeti Asllan Dogjani, në një intervistë për Euroneës Albania u shpreh se Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi përpara se të shkarkonte...

Situata e kriminalitetit, a mban përgjegjësi Çuçi? Përgjigjet ministri

Ministri Bledi Çuçi u shpreh se me shkarkimin e Gledis Nanos, edhe në nivel ministrie është mbajtur përgjegjësia për situatën kriminalistike...

‘Sulm i përqendruar’, gazetari: Çfarë më tha Nano para se të largohej nga zyra

Lajmi për një dorëheqje të mundshme të drejtorit të përgjithshëm të policisë, Gledis Nano ka qarkulluar prej ditës së djeshme dhe...

Ka një krisje të marrëdhënieve mes Nanos dhe Çuçit, thotë gazetari

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati u shpreh se duhet një reagim zyrtar për të konfirmuar lajmin se Gledis Nano ka...

Gledis Nano në Vlorë për atentatin me 2 viktima, në ‘sitë’ strukturat e policisë

Drejtori i përgjithshëm i policisë së shtetit Gledis Nano ka shkuar mbrëmjen e së premtes në Vlorë pas ngjarjes që tronditi...