napoli

Serie A ndan çmimet, Napoli skuadra më e mirë e sezonit, si lojtar zgjidhet Osimhen

Napoli është përzgjedhur si skuadra më e mirë e kampionatit Italian në sezonin që lamë pas, ndërsa u vlerësua në natën...

Napoli i pafuqishëm ndaj Interit, zikaltrit regjistrojnë fitoren e 11-të

Interi vijon udhëheqjen e kampionatit italian, ndërsa fitorja e radhës ishte ajo ndaj Napolit. Zikaltrit zhvilluan një paraqitje pozitive, ndërsa triumfuan...

Napoli publikon videon tallëse ndaj Osimhen, sulmuesi i përgjigjet me gjyq

Një video tallëse e postuar nga faqja zyrtare e Napolit në “Tik Tok” është bërë shkas i përkeqësimit të marrëdhënieve mes...

Napoli ndalet sërish, Roma barazon me Torinon

Kampionët në fuqi të kampionatit italian po kalojnë një formë jo të mirë, ndërsa kanë hasur një tjetër pengesë. Bolonja i...

Meloni në Napoli, premton luftë kundër krimit

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni vizitoi qytetin e Napolit, ku premtoi se do të përmirësojë sigurinë në zonat periferike, ku ndihet...

Berlusconi i gëzohet titullit të Napolit: E konsideroj veten napolitan

Silvio Berlusconi, presidenti i Monzas dhe fitues i Scudettos disa herë gjatë kohës me Milanin, ka reaguar pasi Napoli u shpall...

Të shtëna me armë zjarri në Napoli, plagosen 4 persona

Katër persona kanë mbetur të plagosur nga të shtënat me armë zjarri mbrëmjen e djeshme në Napoli, teksa po vazhdonin festimet...

Napoli, kampion i Serie A pas 33 vitesh

Skuadra e Napolit barazoi sot me Udinesen 1:1 në stadiumin “Dacia Arena”, barazim ky i cili i mjaftoi që të shpallet...

Seria A| Napoli ‘shtyn’ festën, Juventusi nuk mund dot as Bolonjën

Një fitore, 1 barazim dhe 3 humbje është bilanci i Juventusit në 5 përballjet e fundit të zhvilluara në kampionatin Italian....

Juventusi në krizë, Milan dhe Interi bëjnë detyrën. Napoli i pandalshëm

Juventusi vijon krizën e rezultateve në kampionatin Italian, me bardhezinjtë të cilët regjistruan një tjetër disfatë, këtë herë ndaj Napolit. Në...

Vendimet e padrejta në ndeshjen e Champions, UEFA pezullon arbitrin

Arbitri rumun Istvan Kovacs nuk do të gjykojë në asnjë përballje në Champions për sezonin aktual, teksa është pezulluar me vendim...

Champions League| Galaktikët mposhtin Çelsin, Milani fiton në derbin e Italisë

Milani ka mposhtur Napolin me rezultatin 1-0, në duelin e parë çerekfinal të Ligës së Kampionëve. Goli u shenua në minutën...

Candreva shtang Interin, Napoli bën detyrën ndaj Leçe, Milan ndalet nga Empoli

Napoli po afrohet gjithnjë e më tepër me titullin kampion në Itali, ndërsa në javën e 29-të fitoi në transfertë ndaj...

Java e 29 në Serie A, Napoli synon fitoren ndaj Leçe, Milani pret në shtëpi Empolin

Napoli kërkon të lërë pas humbjen e thellë të shkaktuar nga Milani në stadiumin "Diego Armando Maradona". Skuadra e Spaletit në orën...

Supersfida e Serie A, Napoli përballet me Lazion

Kampionati Italian këtë sezon po tregon një garë të jashtëzakonshme dhe mjaft të luftuar. Në dallim nga sezonet e tjera, kreu...

Frankfurti pret Napolin, italianët synojnë një tjetër sukses në Champions League

Pas një faze grupesh të përmbyllur në mënyrë perfekte, Napoli kërkon kalimin në çerekfinale të Uefa Champions League. Italianët ndeshen me Frankfurtin...