ndalim

Vuçiç për ‘EuroPride’: Histeri e pakuptimtë, nëse shteti e ndalon, atëherë s’bëhet

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha se ekziston një histeri e pakuptimtë rreth ‘EuroPride’ dhe shtoi se askush nuk dëshiron ta vendosë...

Pse nuk dalin në qarkullim motorët e ujit? Shpjegon sipërmarrësi Redi Binaj

Që prej datës 3 gusht pronarë të motorëve të ujit, nuk lejohen të ushtrojnë aktivitetin e tyre. Redi Binaj, sipërmarrës në zonën...

Velipoja pa skafe, pronarët kundër urdhrit për ndalimin në plazhe

Në plazhet e Velipojës prej disa ditësh është ndaluar lundrimi i skafeve. Në adresë të pronarëve ka shkuar një urdhër që i...

Maqedonia e Veriut ndalon eksportin e grurit, miellit dhe druve

Këtë të mërkurë, qeveria e Maqedonisë së Veriut ka miratuar një sërë masash të reja për përballimin e krizës ekonomike. Duke filluar...

Vuçiçit i ndalohet hyrja në Kroaci

Autoritetet kroate i kanë ndaluar hyrjen në vend Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Ky i fundit kishte planifikuar një vizitë private në kampin e...

Sri Lanka ndalon vëllanë e presidentit që të udhëtojë jashtë vendit

Zyrtarët e imigracionit të Sri Lankës thanë të martën se penguan vëllain e presidentit dhe ish-ministrin e financave Basil Rajapaksa të...

Ukraina ndalon muzikën e disa artistëve rusë në media dhe hapësira publike

Parlamenti i Ukrainës ka votuar në favor të ndalimit të një pjese të muzikës ruse në media dhe hapësira publike. Ndalimi lidhet...

India ndalon eksportin e grurit

India ka ndaluar eksportin e grurit teksa çmimet janë rritur në të gjithë botën për shkak të agresionit rus në Ukrainë. Drejtori...

Operatorët të ndarë sa i takon ndalimit të turistëve rusë në Shqipëri

Shqipëria po bëhet gati për sezonin turistik ku qeveria për të thithur sa më shumë vizitorë ka hequr vizat me shumë...

Rusia ndalon Kamala Harris të hyjë në territorin e saj

Rusia i ka ndaluar hyrjen në territorin e saj, zv. Presidentes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris. Ministria e Jashtme...

Greqia ndalon anijen-cisternë të Rusisë

Pavarësisht marrëdhënieve tradicionale me Moskën, Greqia u është bashkuar vendeve perëndimore që po zbatojnë sanksionet ndaj Rusisë. Autoritetet kanë ndaluar një anije-cisternë...

Rusia ndalon Boris Xhonson të hyjë në territorin e saj

Rusia i ka ndaluar hyrjen në territorin e saj, kryeministrit britanik Boris Xhonson dhe disa ministrave që bëjnë pjesë në kabinetin...

Nokia do të ndalojë së bëri biznes në Rusi

Prodhuesi i pajisjeve të telekomunikacionit Nokia do të tërhiqet nga tregu rus. Lajmi është konfirmuar nga CEO i kompanisë Pekka Lundmark për...

Plani i fundit i BE-së për të sanksionuar Rusinë

Ambasadorët e Bashkimit Evropian takohen sot për të vendosur nëse do të ndërmarrin sanksione të reja ndaj Rusisë, raporton BBC. Thirrjet e...

Rusia mbyll hapësirën ajrore për 36 vende

Rusia ka njoftuar mbylljen e hapësirës ajrore për linjat nga 36 vende përfshirë Gjermaninë, Spanjën, Italinë dhe Kanadanë. Hapi i marrë nga...