ndalon

Parisi ndalon monopatinat, 90% e votuesve mbështetën vendimin me referendum

Banorët e Parisit kanë votuar për ndalimin e skuterëve elektrikë në rrugët e qytetit, në atë që shihet si një fitore...

Italia ndalon regjistrimin e fëmijëve të çifteve LGBTQ

Kryeministrja, Giorgia Meloni i ka bërë thirrje Këshillit të qytetit të Milanos që të ndalojë regjistrimin e fëmijëve të këtyre prindërve,...

Putin ndalon me ligj përdorimin e fjalëve të huaja

Presidenti rus Vladimir Putin nënshkroi sot një ligj që ndalon përdorimin e fjalëve të huaja, me përjashtim të atyre që nuk...

Parlamenti Evropian ndalon makinat me naftë dhe benzinë nga viti 2035

Parlamenti Evropian zyrtarisht ka miratuar ligjin që ndalon shitjen e makinave të reja me naftë dhe benzinë në Bashkimin Evropian duke...

Kosova ndalon qarkullimin e makinave me targa KM të regjistruara në dhjetor

Kosova nuk do të lejojë hyrjen dhe qarkullimin e veturave që kanë targat ilegale serbe KM, e që janë riregjistruar nga...

BE ndalon shurupet e kollës që përmbajnë folkodinë

Shurupet e kollës që përmbajnë folkodinë do të ndalohen në Bashkimin Evropian, njoftoi sot Agjencia Evropiane e Barnave (EMA). Agjencia zbuloi se...

Rusia i ndalon hyrjen në vend kryeministrit të Irlandës

Rusia i ka ndaluar hyrjen në vend kryeministrit të Irlandës, Micheal Martin dhe 51 politikanëve të tjerë irlandezë. Sanksionet vijnë pas akuzave...

Serbia ndalon Paradën e Krenarisë

Autoritetet serbe kanë ndaluar marshin e EuroPride disa ditë para se tubimi panevropian ishte parashikuar të mbahej në Beograd. Ky njoftim...

Kosova u ndalon hyrjen dy serbëve për nxitje të urrejtjes ndëretnike

Institucionet e Kosovës u kanë ndaluar sot hyrjen në Kosovë dy shtetasve serbë Dimitrije Markoviç dhe Nenad Jeremiç për shkak të...

Policia ndalon vëllain e Nuredin Dumanit

Policia ka ndaluar Roland Dumanin, vëllain e Nuredin Dumanit, të martën. Roland Dumani është ndaluar në Portin e Durrësit, ku ishte...