ndarja

“Ju mblodha t”iu them se më tradhtoi”- Milioneri ndahet me të dashurën gjatë fejësës

Fejesa luksoze e një milioneri italian ka tërhequr vëmendjen e mediave botërore, për shkak të kurthit që ai kishte ngritur për...

KQZ ndan fondin rreth 100 milionë lekë për fushatën, PS merr “pjesën e luanit”

Fondi prej rreth 100 milionë lekësh të reja, në kuadër të mbulimit shpenzimeve të fushatës elektorale për zgjedhjet lokale të 14...

I njohur dhe në skenën botërore, ndahet nga jeta regjisori shqiptar

Është ndarë sot nga jeta në moshën 77-vjeçare regjisori Kristaq Mitro. Ai njihet për realizimin e disa prej filmave më të...

Bota e kinematografisë italiane në zi, ndërron jetë aktori i njohur

Bota e kinematografisë italiane është në zi, pasi ka ndërruar jetë në moshën 77-vjeçare aktori dhe regjisori i njohur Ivano Marescotti. Marescotti...

Ndërron jetë miliarderi amerikan, njeriu që revolucionarizoi kompjuterët

Pionieri dhe filantropi i njohur i Silicon Valley, Gordon Moore, ka vdekur në moshën 94-vjeçare në Hawaii. Moore është një nga bashkëthemeluesit...

Dy javë më parë u bë baba, ndahet nga jeta kompozitori dhe pedagogu i njohur

Është ndarë nga jeta në moshën 39-vjeçare, kompozitori i talentuar shqiptar, Andi Bajraktari. Mësohet se shkak për ndarjen e parakohshme nga jeta...

Ndarja e Afrikës në dy pjesë po krijon një oqean të ri?

Imazhet e reja tregojnë se sa i thellë mund të jetë dëmtimi pasi pjesë e Afrikës po shkëputet fizikisht dhe një oqean i ri...

Futbolli në zi, ndahet nga jeta legjenda franceze

Futbollisti francez, Just Fontaine, mbajtësi rekordmen për më shumë gola të shënuar në një Botëror të vetëm, ka vdekur në moshën...

Dikur një seks simbol që ‘çmendi botën’, ndërron jetë aktorja e njohur

Aktorja dhe modelja e njohur amerikane Raquel Welch ka ndërruar jetë këtë të enjte në moshën 82-vjeçare. Ylli i kinematografisë ndërroi jetë...

Ndahet papritur nga jeta trajneri i ekipit shqiptar të futbollit

Është ndarë nga jeta mëngjesin e kësaj të enjteje, Odisea Çipa, trajneri i ekipit të futbollit Butrinti. Mësohet se Çipa ka ndërruar...

“Ndahu nga gruaja, rri me mua”/ Psikologia: Pse Guerriero u zhgënjye nga McGonigal

Psikologia Denada Toçe ka analizuar intervistën e dhënë për emsionin Review në Euronews Albania nga Allison Guerriero, ish-e dashura e Charles...

Ina Zhupa: Ndarja e Partisë Demokratike, skenar i parapërgatitur

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa thotë se mosdakordësimi i grupit që mbështet Enkelejd Alibeajn për të dalë me kandidatë të...

Ende asnjë propozim konkret për ndarjen administrative të vendit

Gjatë korrikut, komisioni i posaçëm për reformën administrativo-territoriale zhvilloi dëgjesat e para për efektin që ka dhënë ndarja administrative e vendit 8...