nderkombetaret

SKEMA| Eksperti zbulon si mund ta përdorë Serbia Gjykatën Speciale te ndërkombëtarët

Eksperti i marrëdhënieve ndërkombëtare, Ledion Krisafi tha për “Review” në Euronews Albania se Serbia mund ta përdorë Gjykatën Speciale te ndërkombëtarët. “Kjo...

“Mundësi anëtarësimi në BE”, vlerësime ndërkombëtare për takimin e Ohrit

Reagime të shumta ka pasur nga komuniteti ndërkombëtar për dakordësinë e arritur më 18 mars në Ohër mes Albin Kurtit dhe...

A të kanë bërë presion ndërkombëtarët për bashkëpunimin me Berishën? Flet Dule

Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut (PBDNJ), Vangjel Dule tha në “Now me Erla Mëhillin” se koalicioni me...

Ndoka: 5 javë më parë ndërkombëtarët kanë takuar 2 orë Ramën, i kërkojnë dorëheqjen

Ish-deputeti Nard Ndoka tha në një intervistë për Euronews Albania se 5 javë më parë ndërkombëtarët kanë zhvilluar një takim me...

‘Protestë pa vlerë politike’, Zekthi: Çfarë u demonstroi Berisha ndërkombëtarëve

Analisti Fitim Zekthi është shprehur se protesta e 12 nëntorit nuk pati asnjë vlerë politike. Në një intervistë për Euronews Albania, Zekthi...

Meta akuza të forta diplomatëve: Lidhja e tyre me mafian

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, ka hedhur akuza të forta ndaj ndërkombëtarëve duke thënë  se kanë lidhje me mafian. I...

‘Shpejt do njiheni me protestat e radhës’, Berisha ka një thirrje për ndërkombëtarët

Kryetari i PD, Sali Berisha e cilësoi protestën e së shtunës një nga më të mëdhatë të organizuara ndonjëherë, që sipas...

‘Ndërkombëtarët të mos mbështesin Ramën’, Berisha: S’ka stabilitet pa votën e lirë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u bëri thirrje ndërkombëtarëve që të mos mbështesin regjimin e kryeministrit, Edi Rama. Gjatë fjalës së...

Ndërkombëtarët s’po na bëjnë presion për targat, thotë Osmani

Presidentja Vjosa Osmani ka mohuar se ka presion ndërkombëtar për shtyrjen e afatit për targat. Ajo ka theksuar se në bashkëpunim...

Ndërkombëtarët nuk janë kundër amnistisë fiskale, thotë Rama

"Ne s'kemi kundër asnjë institucion ndërkombëtar dhe asnjë partner ndërkombëtar." Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama në një intervistë për emisionin "Now"...

Politologu: Shqiptarët nuk e vrasin shumë mendjen për ndërkombëtarët

Politologu Ermal Hasimja e konsideroi elektoratin të pandjeshëm ndaj ndërkombëtarëve. Pa mohuar rolin e tyre, ai u shpreh se fakti që Berisha...