ndertim

11 vite pritje për rrugën Qukës-Plloçë, qeveria 49 mln euro shtesë për ndërtimin

Rruga Qukës-Qafë Plloçë, e cila shkurton distancën mes Tiranës dhe Korçës ka marrë 49 mln euro të tjera për t’u mbaruar...

Kemi aftësinë për të ndërtuar bombë bërthamore, thotë zyrtari iranian

Zëvendës presidenti dhe Shef i Organizatës së Energjisë Atomike në Iran, Mohammad Eslami thotë se vendi ka aftësinë për të ndërtuar...

Hapet gara për teatrin e ri, Veliaj shton buxhetin

Bashkia e Tiranës do të hapi garën për 60 ditë për ndërtimin e godinës së re të Teatrit Kombëtar. Kryetari i bashkisë e beri të ditur...

Rishikohet kompensimi për ndërtuesit, përfitojnë firmat që shkelin afatet

Qeveria do të rishikojë vendimin për kompensimin e ndërtuesve. Ndërhyrja vjen me kërkesë të deputetëve të Komisionit të Ekonomisë, për të...

Rama në Ukrainë: Do të ndërtojmë bllok banesash për familjet në Irpin

Kryeministri Edi Rama deklaroi se Shqipëria së bashku me Malin e Zi dhe Maqedoninë e Verriut, do të ndërtojnë një bllok...

60% e rrogave nën 50 mijë lekë, më të ulëta në bujqësi e ndërtim

Më shumë se gjysma e të punësuarve me rrogë në Shqipëri paguhen nën pagën mesatare që është 57 mijë lekë. Rrogat më të ulëta...

Mjeshtri nga Vlora që nxjerr jetesën me anije artistike

Prej më shumë se 30 vitesh Axhem Binaj njihet si një nga mjeshtrit e modelimit dhe prodhimit të anijeve artistike. Këtë zanat e...

Bojken Lako dënohet me 3 vjet burg, i kthehet në liri me kusht

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 3 vjet burg për ndërtim të paligjshëm këngëtarin Bojken Lako. Me gjykim të shkurtuar dënimi...

Banorja e ‘5 Majit’ gjobitet me 13 milionë lekë për ndërtim pa leje

Laureta po kalon 24 orët e fundit në lagjen ‘5 Maji’. Shtëpia e saj do të shembet dhe përveçse mbetet e...