ndertimet pa leje

Ndërtimet pa leje, Balla vizitë blic në Sarandë: Të ruajmë “Maldivet e Europës”

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka zhvilluar sot një takim me strukturat e pushtetit vendor në Sarandë, ku deklaroi se fenomeni...

Aksionet kundër armëmbajtjes pa leje, reagon ministri Balla

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka deklaruar se fenomeni i armëmbajtjes pa leje është vepër penale dhe mosbindje ndaj ligjit. Balla në...

VKM për ndërtimet pa leje, Gjykata Kushtetuese nis shqyrtimin e kërkesës së PD

Në Gjykatën Kushtetuese po zhvillohet seanca e tretë për padinë që ka bërë grupi i Partisë Demokratike për operacionin kundër ndërtimeve...

“95 mijë objekte nuk do të legalizohen kurrë”, Rabeta tregon cilat janë ato

Agjencia Shtetërore e Kadastrës do të ketë gati procedurat për lehtësimin e legalizimeve për disa kategori të popullsisë brenda katër muajve...

Inxhinieri i ndërtimit: Nuk kanë faj inspektorët për ndërtimet pa leje

Inxhinieri i ndërtimit Erion Softa, i ftuar në emisionin ‘Good Morning Albanians’ në Euronews Albania, foli për ndërtimet pa leje të...

“Shkoni dhe në hënë”, Rama-ndërtuesve: Pallatet pa leje do prishen

Kryeministri Edi Rama është shprehur i prerë në një postim në Twitter se ndërtimet apo pallatet pa leje do të prishen. Rama...

Balluku e vendosur: Do vijojnë shembjet dhe konfiskimet e ndërtimeve pa leje

Zv.kryeministrja Belinda Balluku deklaroi se në rast do të ketë ndërtime pa leje do të vijojnë shembjet dhe konfiskimet e ndërtesave. Në...

Dënimi i poetes Ahmeti për ndërtim pa leje, Rama sulmon sërish Prokurorinë e Tiranës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas dënimit të poetes dhe autores së disa këngëve Mimoza Ahmeti për ndërtim të paligjshëm. Rama thotë...

Bushati: Si ushtria e bashkisë po bllokon YouTube dhe Facebook

Analisti Andi Bushati është shprehur se Bashkia e Tiranës ka bllokuar  You Tube dhe Facebook. I ftuar në emisionin “Now” në Euronews...

Lejuan ndërtime pa leje, nën hetim 4 punonjës dhe ish-punonjës të IMT-së

Policia e Lushnjës ka finalizuar operacionin "Building" për ndërtimet e paligjshme. Nga detyra janë nën hetim 4 punonjës dhe ish punonjës...

‘Syri’ mbi sheshin ‘Skënderbej’, dy kate pa leje te ‘Eyes of Tirana’

Janë mbi 30 pallate që ose janë ngritur pa leje, ose në shkelje të lejes së dhënë duke ndërtuar kate shtesë. Mes...

Fevziu: Në Tiranë ndërtime në çdo cep, janë miliona euro të investuara kot

Gazetari Bledi Fevziu është shprehur se problemi në Tiranë, është se po ndërtohet pa leje në çdo cep të kryeqytetit. Në një...

IMT gjobiti “Eyes of Tirana”, gjykatësi e rrëzoi/ 5 zhvillimet kryesore

Rama: IMT gjobiti “Eyes of Tirana” me 1.3 mln dollarë, gjykatësi e rrëzoi Kryeministri, Edi Rama deklaroi se Inspektoriati Shtetëror i...

Pallat pa leje në zonë turistike, Rama: Ne denoncojmë por dosjet zënë myk në gjykata

Katet pa leje tek “Syri i Tiranës” ishin denoncuar që në korrik por prokuroria nuk mori asnjë masë. Me tone të ashpra...

Erebara: Të varfërit futen në burg për kasolle, e të pasurit ndërtojnë në Tiranë

Gazetari Gjergj Erebara e konsideroi fushatë marketingu nismën e qeverisë për ndërtimet pa leje. Në një intervistë për Euronews Albania, gazetari theksoi...

Çuçi denoncon: 4 kate pa leje te pallati në “Myslym Shyri”

Burime për Euronews Albania bëjnë me dijet se ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi do të denoncojnë sot një tjetër pallat në...