ndertues

Qeveria turke shpall në kërkim ndërtuesit lidhur me tërmetin, 113 urdhër-arreste

Autoritetet në Turqi kanë lëshuar 113 urdhër-arreste në lidhje me ndërtimin e godinave që u shembën si pasojë e tërmetit të...

12 të arrestuar për shembjen e ndërtesave në Turqi

Policia turke ka arrestuar 12 persona lidhur me shembjen e ndërtesave në provincat juglindore të Gaziantepit dhe Sanliurfës, raportuan mediat lokale,...

‘Nuk ka shanse të kem pazar me ndërtuesit’, Rama: S’do e merrnit vesh

Kryeministri Edi Rama thotë se nuk ka pazare mes tij dhe ndërtuesve, pasi nëse kjo do të ishte e vërtetë, nuk...

14 mln euro për ndërtuesit, kompensohen për shtrenjtimin e hekurit dhe çimentos

Ndërtuesit e veprave publike do të marrin nga qeveria 14 milionë euro. Shuma do të ndahet për të kompensuar shpenzimet që...

Kompensimi financiar i ndërtuesve ‘përplas’ Ahmetajn dhe Dumën në Kuvend

Kuvendi po diskuton këtë të enjte aktin normativ për kompensimin financiar të ndërtuesve. Ky akt synon të ndihmojë kompanitë që kanë marrë...