ndeshja

Çekia shpall listën e lojtarëve me Shqipërinë, konfirmohet mungesa e Schick

Çekia do të vijë me disa ndryshime në përballjen ndaj Shqipërisë që luhet më 12 tetor në stadiumin “Air Albania”. Trajneri...

Anulimi i golit të Liverpool shkakton polemika, pranohet gabimi i VAR

Përballja e fundit mes Tottenhamit dhe Liverpoolit e mbyllur në shifrat 2-1 në favor të londinezëve duket se nuk do të...

Baner “Kosova është Serbi” në stadium, ndërpritet ndeshja mes Rumanisë e Kosovës

Ndeshja eliminatore mes Rumanisë dhe Kosovës është ndërprerë nga gjyqtari kryesor i takimit pas një baneri të tifozëve ku shkruhej “Kosova...

“Kemi ardhur nga Finlanda”, tifozët të entuziazmuar për ndeshjen Shqipëri-Poloni

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan sot në 20:45 kundër Polonisë në "Air Albania". Qindra tifozë kuq e zinj por edhe polakë kanë...

Përballja Kosovë-Zvicër e veçantë për Shaqirin: Ëndërr të luaj në vendlindje

Ndeshja e 115 në karrierë me Zvicrën do të jetë speciale për Xherdan Shaqirin, pasi që do të përballet me Kosovën,...

Ndeshja e Play-Off në Conference League, stadiumi nuk plotëson kushtet

Ndeshja e parë e Play Off e skuadrës së Strugës do të luhet në Shqipëri, e konkretisht në stadiumin Elbasan Arena. Shkak...

Musk zbulon detaje nga ndeshja me Mark Zuckerberg: Do jetë në një vend epik

Pikërisht kur u duk se lufta e paralajmëruar mes Mark Zuckerberg dhe Elon Musk ishte vetëm një shaka që shkoi shumë...

“Burrat e duan luftën” Musk dhe Zuckerberg drejt ndeshjes në kafaz, data e propozuar

Jemi në epokën e teknologjisë, ku lufta në cdo gjë po zhvillohet për botën virtuale cilat rrjete, cilat aplikacione janë më...

1 i vdekur pas trazirave mes tifozëve, shtyhet ndeshja AEK-Dinamo Zagreb

Është shtyrë ndeshja e turit së tretë të kualifikimeve për Champions League mes AEK Athinës dhe Dinamo Zagrebit, e cila do...

Konflikti në ndeshjen Tirana-Beshiktash, precedohen penalisht 14 tifozët e skuadrave

14 persona janë proceduar penalisht pasi janë konfliktuar me njëri-tjetrin në ndeshjen  e ditës së djeshme në stadiumin “Air Albania”, mes...

Shpërthen festa në “Air Albania”, Tedi Cara barazon shifrat kundër Bate Borisov

Teksa kishin kaluar vetëm 7 minuta lojë nga goli i bjellorusëve të BATE Borisov, “demat e kuq” të Partizanit kanë gjetur...

Euro 2024, Moldavia “kërcënon” Shqipërinë: Dimë ku t’i godasim

Në kampin kuqezi vijojnë përgatitjet për ndeshjen e parë të muajit qershor, por duket se e njëjta situatë është dhe tek...

Përplasen lojtarët në përballjen Flamurtari-Korabi, nxirret me policë Xhaja

Flamurtari dhe Korabi luajnë sot ndeshjen e tyre finale në play-off për ngjitjen në Kategorinë e Parë në sezonin e ardhshëm. Vlonjatët...

Shqipëria e pa fat, asnjë pikë në ndeshjen e parë të kualifikuesve EURO 2024

Kombëtarja shqiptare nuk ia doli të merrte një rezultat pozitiv përballë Polonisë në ndeshjen hapëse të kualifikueseve të EURO 2024. Në ndeshjen e...

Ndeshja Shqipëri-Islandë, policia tregon rrugët që bllokohen në kryeqytet

Policia e Tiranës ka hartuar një plan masash për ruajtjen e rendit dhe sigurisë, para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes...

Vllaznia humbet në Vlorë, ndeshja vuloset 2 -1 që në pjesën e parë

Flamurtari ka surprizuar në Vlorë teksa në ndeshjen e parë të 116 të finales së Kupës së Shqipërisë mposht 2 me...