ndeshja

“Burrat e duan luftën” Musk dhe Zuckerberg drejt ndeshjes në kafaz, data e propozuar

Jemi në epokën e teknologjisë, ku lufta në cdo gjë po zhvillohet për botën virtuale cilat rrjete, cilat aplikacione janë më...

1 i vdekur pas trazirave mes tifozëve, shtyhet ndeshja AEK-Dinamo Zagreb

Është shtyrë ndeshja e turit së tretë të kualifikimeve për Champions League mes AEK Athinës dhe Dinamo Zagrebit, e cila do...

Konflikti në ndeshjen Tirana-Beshiktash, precedohen penalisht 14 tifozët e skuadrave

14 persona janë proceduar penalisht pasi janë konfliktuar me njëri-tjetrin në ndeshjen  e ditës së djeshme në stadiumin “Air Albania”, mes...

Shpërthen festa në “Air Albania”, Tedi Cara barazon shifrat kundër Bate Borisov

Teksa kishin kaluar vetëm 7 minuta lojë nga goli i bjellorusëve të BATE Borisov, “demat e kuq” të Partizanit kanë gjetur...

Euro 2024, Moldavia “kërcënon” Shqipërinë: Dimë ku t’i godasim

Në kampin kuqezi vijojnë përgatitjet për ndeshjen e parë të muajit qershor, por duket se e njëjta situatë është dhe tek...

Përplasen lojtarët në përballjen Flamurtari-Korabi, nxirret me policë Xhaja

Flamurtari dhe Korabi luajnë sot ndeshjen e tyre finale në play-off për ngjitjen në Kategorinë e Parë në sezonin e ardhshëm. Vlonjatët...

Shqipëria e pa fat, asnjë pikë në ndeshjen e parë të kualifikuesve EURO 2024

Kombëtarja shqiptare nuk ia doli të merrte një rezultat pozitiv përballë Polonisë në ndeshjen hapëse të kualifikueseve të EURO 2024. Në ndeshjen e...

Ndeshja Shqipëri-Islandë, policia tregon rrugët që bllokohen në kryeqytet

Policia e Tiranës ka hartuar një plan masash për ruajtjen e rendit dhe sigurisë, para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes...

Vllaznia humbet në Vlorë, ndeshja vuloset 2 -1 që në pjesën e parë

Flamurtari ka surprizuar në Vlorë teksa në ndeshjen e parë të 116 të finales së Kupës së Shqipërisë mposht 2 me...

Mbarëvajtja e ndeshjes Roma-Feynord, caktohet shpërblimi për 1000 policë

Mbarëvajtja e sigurisë në ndeshjen ndërkombëtare që u mbajt në Tiranë më 25 maj, Roma- Feynord, do të shpërblehet për rreth...

FOTO | Tifozët futen në fushën e lojës pas shënimit të golit nga Armando Broja

Shqipëria kaloi në avantazh ndaj Izraelit në minutën e 45-të të pjesës së parë, në ndeshjen e vlefshme për Ligën e...

Mbyllet pjesa e parë e finales së Conference League, Roma kryeson 1-0

Pjesa e parë e finales së Conference League mes Romës dhe Fejnordit është mbyllur me rezultatin 1-0 për italianët. Rezultati u zhbllokua...

Veliaj: Tirana është më e rëndësishme se çdo debat

Praninë në krah të kreut të FSHF-së, Armand Duka gjatë ceremonisë për mbërritjen e Kupës së Botës , kreu i bashkisë...

Reja për finalen e Ligës së Konferencës: Roma do të luajë si në shtëpi

Sonte në mbrëmje do të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Konferencës midis Romës dhe Fejnordit në stadiumin “Air Albania”,...

Historia e huliganëve dhe 10 klubet më të rrezikshme në botë

Huliganizmi në futboll daton që nga shekulli i 13-të, gjatë sundimit të Mbretit Eduart III në Angli – vendin ku ky...

Gazetari sportiv: Përdorimi i substancave i ka bërë tifozët më agresiv

Gazetari i sportit, Altin Sulçe tha se pijet dhe përdorimi i substancave i ka bërë më agresiv tifozët, e cila solli...