ndeshje

Sot luhet finalja e Ligës së Evropës

Sonte me fillim nga ora 21:00 stadiumi “Puskás Aréna” në Budapest do të jetë pritës i finales së parë të garave...

Brighton frenon Manchester Cityn, 1 barazim pas 12 fitoresh radhazi

Kampionati anglez po shkon drejt fundit, me Manchester Cityn e shpallur kampion, ndërsa skuadra e Guardiolës ka nisur të kursejë energjitë...

Ndeshja finale e Champions League zhvendoset nga Stambolli? Reagon UEFA

Ndeshja finale e Champions League do të zhvillohet patjetër në Stamboll më 10 qershor. Ky lajm është konfirmuar nga një deklaratë e...

Rikthehet Superliga Shqiptare, përballje interesante për kreun

Skuadrat e Superligës Shqiptare i kanë dhënë fund pauzës disa ditore, ndërsa tani do të zbresin sërish në fushë për vijimin...

Gjysmëfinalet e kupës | Vllaznia përballet me Egnatian, Tirana me Teutën

Vllaznia-Egnatia dhe Tirana-Teuta janë dy gjysmëfinalet e kupës së Shqipërisë. Këto janë çiftet e prodhuara pas shortit të hedhur mesditën e...

Publikohet formacioni i Shqipërisë për ndeshjen me Poloninë

Kombëtarja shqiptare luan sot në Varshavë ndeshjen e parë kualifikuese të Euro 2024. Trajneri brazilian, Silvinjo ka vendosur që në ndeshjen e...

Shqipëria ‘kundër’ historisë | Polakët numërojnë 9 fitore, çfarë pritet në Varshavë

Shqipëria dhe Polonia përballen mbrëmjen e sotme në Varshavë, në sfidën që shenjon nisjen e rrugëtimit të kuqezinvje drejt Europianit të...

Ish-kapiteni i Kombëtares, Altin Lala komenton përballjen e parë të Sylvinho

Kombëtarja Shqiptare luan më 27 mars ndeshjen e parë në eliminatoret e Kampionatit Europian, kundër Polonisë. Ish-kapiteni Altin Lala thotë se marrja e pikëve...

Incidente në ndeshjen Flamurtari-Dinamo

Ndeshja Flamurtari-Dinamo është shoqëruar me disa incidente. Prej tyre, përballja mes dy skuadrave në fushën e blertë është ndërprerë disa herë. Tifozët janë...

Ndeshjet e dyta të fazës 1/8 në Europa dhe Conference League

Mbrëmjen e sotme zbulohen skuadrat çerekfinaliste të Europa Lig, ku 8 përballje interesante zhvillohen duke nisur nga ora 18:45. Mancester Junajtid udhëton...

8 përballjet e Europa League, në fushë zbresin “të mëdhenjtë”

Gara në Europa League është bërë edhe më interesante, teksa kanë nisur përballjet mes favoritëve. 8 ndeshje zhvillohen mbrëmjen e kësaj...

Mbappe “kërcënon” Bayernin, të mërkurën luhet ndeshja e kthimit

Kylian Mbappe është padyshim sulmuesi i momentit në futbollin botëror, teksa tashmë gëzon dhe statusin si golashënuesi më i mirë në...

Napoli turpëron Juventusin 5-1, vijon ‘arratinë’ në krye të kampionatit

Napoli ka turpëruar Juventusin në ndeshjen e ndjeshme të zhvilluar në stadiumin "Diego Armando Maradona", pasi ka fituar me rezultatin e...

Sfida e sezonit në Itali, Napoli pret Juventusin

Napoli kërkon fitoren ndaj Juventusit për të vijuar shkëputjen nga vendi i dytë në kampionat. Kryendeshja e javës së 18-të të serisë...

‘Infantino donte që Messi të fitonte’, Burimi: Në Francë ka teori konspirative

Gazetari Genc Burimi thotë se në Francë ka teori konspirative, se kreu i FIFA-s, Gianni Infantino ka dashur që Botërorin ta...

Tifozi nga Katari: 600-2000 euro biletat e ndeshjes, për VIP-at deri në 4000 euro

Erald Alimadhi, një shqiptar i cili bëri tifo për Argjentinën në Botëror dhe ishte në stadium në finalen kundër Francës, tha...