ndihma

Nëna: Më plas shpirti për fëmijët, nuk kam mundësi as t’i kuroj

Në lagjen 5 Maj të qytetit të Elbasanit në një shtëpi thuajse të boshatisur një nënë nuk vendos gjumë në sy....

Pas kritikave për qëndrimet pro-ruse, Serbia dërgon ndihma në Ukrainë

Qeveria e Serbisë ka vendosur të dhurojë ndihma për Ukrainën. Zyrtarë të qeverisë serbe konfirmuan se kanë dërguar ndihma humanitare. Bëhet...

OBSH: Pjesa e Sirisë e prekur nga tërmeti ka nevojë për më shumë ndihmë 

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus deklaroi se pjesa e Sirisë e prekur nga tërmeti ka nevojë...

Peleshi, në takimin e ministrave të NATO-s: Ndihma ndaj Ukrainës e rëndësishme

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mori pjesë në takimin dyditor të ministrave të Mbrojtjes së vendeve të Aleancës, që u mbajt...

“Egjeu na bashkon, nuk na ndan” Grekët solidarizohen për t’u ardhur në ndihmë turqve

Qytetarët grekë kanë nisur grumbullimin e ndihmave për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti shkatërrimtar që goditi Turqinë. Media turke Anadolu Agency...

“Kontribuoni sadopak”, Rama thirrje solidarizimi pas tërmetit

Kryeministri Edi Rama ka bërë thirrje për qytetarët që të kontribuojnë sadopak për popullin turk dhe atë sirian që është prekur...

VIDEO/ Qeni orienton ekipet e shpëtimit drejt zonës së thellë të prekur nga tërmeti

Një video është bërë virale nga ekipet e ndihmave që po shkojnë drejt zonave të prekura nga tërmeti në Turqi. Anadolu Agency...

“Turp të kesh”, Erdogan përballet me zemërimin e turqve pas tërmetit

Gazetari Hakan Tanriverdi ka një mesazh për presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, dhe për reagimin e Qeverisë pas tërmetit të fundit...

I riu shqiptar vullnetar në qendrën e ndihmave në Turqi: Mund të na ndodhte dhe ne

Një i ri shqiptar, banues në Bursa të Turqisë ka ndarë gjatë një interviste për Euronews Albania, eksperiencën e tij si...

Qytetarët në Kosovë solidarizohen me popullin turk pas tërmetit

Përveç ndihmës shtetërore për Turqinë, solidar me të prekurit nga tërmeti po tregohen edhe qytetarët e Kosovës.  Përmes një organizate kulturore turke...

Inflacioni, Meta thirrje qeverisë: Duhen politika më efektive për më të varfërit

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta kërkoi nga maxhoranca forcimin e mbrojtjes sociale për shtresat në nevojë. Gjatë një konference për...

Rama zbulon ndihmën ekonomike për ushtarët dhe nënoficerët

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se ushtarët dhe nënoficerët e ushtrisë do të përfitojnë 20 mijë lekë të reja...

“70 euro për votë” Endri Shabani komenton ndihmën ekonomike të qeverisë

Kreu i Nismës Thurje, Endri Shabani komentoi në Euronews Albania  ndihmën ekonomike të qeverisë këtë fundvit. 8 miliardë lekë për 1 milionë...

Rama njofton paketën e ndihmës: Mbështetje ekonomike për 1 milion individë

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar këtë të enjte se qeveria po mbyll paketën e mbështetjes për 1 milionë individë, për të...

Punonjësit e bashkisë Pogradec vjedhin ndihmat për qytetarët

Katër punonjës të bashkisë Pogradec janë arrestuar të dielën pasi vodhën ndihmat për qytetarët. Pakot e vjedhura dhe automjeti me të cilin...

Raketa moderne kundër Rusisë, SHBA jep 550 mln ndihma për Ukrainën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të japin 550 milionë dollarë ndihmë ushtarake për Ukrainën. Zyrtarë të lartë amerikan njoftuan dje...