ndihme ushtarake

Suedia dërgon ndihmë shtesë ushtarake në Ukrainë

Suedia do të dërgojë në Ukrainë ndihmë të re ushtarake, në vlerë të 199 milionë dollarëve, ka thënë ministri suedez i...

SHBA mbi dy miliardë dollarë ndihmë ushtarake për Ukrainën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), të premten, më 9 qershor, njoftuan për një pako të ndihmës ushtarake prej 2.1 miliardë...

SHBA do i japë 300 mln dollarë ndihma ushtarake për Ukrainën

Shtëpia e Bardhë ka konfirmuar më 31 maj se do ta furnizojë Ukrainën me një pako të ndihmave ushtarake në vlerë...

Kuleba: Lufta do dukej ndryshe nëse Ukraina do armatosej më shpejt

Në një intervistë në Kiev, ministri i jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba tha se nëse Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e...

Ndihmat ushtarake të SHBA mbërrijnë në Ukrainë

Disa nga dërgesat e para të ndihmës ushtarake të SHBA kanë mbërritur në Ukrainë, sipas Shtëpisë së Bardhë, raporton CNN. Në fillim...

Kina mohon se Rusia i ka kërkuar ndihmë ushtarake për Ukrainën

Kina ka mohuar se Rusia i ka kërkuar ndihmë me pajisje ushtarake për luftën në Ukrainë. Duke folur të hënën, zëdhënësi...