ndryshime

Ndryshime në strukturat e Policisë së Shtetit, cilat janë komisariatet që preken

Nesër, më 1 qershor do të hyjnë në fuqi ndryshimet në strukturat policore. Komisariati i policisë së Kavajës do t’i kalojë në...

Gazetari parlajmëron ndryshime në qeveri: Do të largohen 5 ministra

Gazetari Lavdrim Lita, ishte i ftuar këtë të enjte në Euronews Albania, ku foli në lidhje me situatën politike në vend,...

‘Nomadët digjitalë’, 1 vit pa taksa-Komisioni miraton ndryshimet

Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese miratoi ndryshimet në ligjin e start up-eve, mes të cilave edhe mos pagimin e taksave për 1 vit...

Vuçiç: Ndryshime tektonike në veri të Kosovës, vetëm 13 serbë votuan

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në fjalimin e tij para qytetarëve tha se dje pas zgjedhjeve në veri të Kosovës kanë...

Deputeti zbardh ndryshime të rëndësishme të kodit rrugor

Deputeti i Partisë Socialiste, Arben Pëllumbi tregoi në një intervistë për Euronews Albania disa nga ndryshimet në Kodin rrugor të votuara...

Besart Kadia lirohet nga Financat, kalon në Ministrinë e Jashtme. Kush e zëvendëson

Zëvendësministri i Financave dhe Ekonomisë, Besart Kadia, është liruar nga detyra dhe ka marrë një tjetër post në ministrinë për Evropën...

Ndryshime në policinë e Tiranës, Rrumbullaku firmos 2 emërime

Ndryshime në policinë e Tiranës. Pas pezullimit nga detyra të kryekomisar Bujar Mehmetaj për ndërtimet pa leje, në komisariatin nr. 1...

Ndryshime në polici, Durrësi e Dibra me drejtorë të rinj

Nisin ndryshimet e para në Policinë e Shtetit pas emërimit në krye të uniformave blu të Muhamet Rrumbullakut. Burime për Euronews Albania,...

Ahmetaj pa asnjë post në PS, Rama e largon nga drejtimi i qarkut të Vlorës

Pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste Euronews Albania ka mësuar dhe tre ndryshime të drejtuesve politikë në qarqe. Elisa...

Balla: Brenda 10 ditësh dorëzojmë ndryshimet në ligjin për partitë politike

Partia Socialiste do të depozitojë në Kuvend brenda 10 ditëve të ardhshme, propozimin për ndryshime në ligjin për partitë politike dhe...

Presidenti Begaj dekreton ndryshimet në qeveri

Presidenti Bajram Begaj ka bërë dekretimet e tij të para pas ndryshimeve në qeveri. Anëtarët e rinj të Këshillit të Ministrave, të...

Kuvendi miraton ndryshimet në qeveri

Në seancën parlamentare të së enjtes Kuvendi miratoi ndryshimet në qeveri. Shkarkimi i Arben Ahmetajt nga posti i zv. kryeministrit u votua...

‘Impuls i ri për hetimin e grupeve kriminale’, pse u bënë ndryshimet në polici

Këtë të enjte, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka bërë ndryshime në kupolën drejtuese të këtij institucioni. Gazetari...

Ndryshime në kupolën e Policisë së Shtetit, pritet rokadë edhe në rang qarqesh

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka bërë ndryshime në kupolën drejtuese të këtij institucioni. Tonin Vocaj është emëruar...

Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme, sot votohet për ndryshimet në qeveri

Parlamenti mblidhet sot pasdite në seancë të jashtëzakonshme për të votuar ndryshimet e fundit në qeverinë Rama. Deputetët janë thirrur për të...

Ndryshime në Twitter Blue pasi Elon Mask u bë aksioneri kryesor

Pasi u bë aksioneri kryesor i kompanisë, Elon Mask ka shtyrë abonimet premium në Twitter Blue. Ai ka sugjeruar uljen e çmimit...