ne kerkim

Në kërkim që prej vitit 2019, arrestohet 36-vjeçari në Sarandë

Një 36-vjeçar i cili ishte në kërkim është kapur nga Policia e Sarandës. Ai akuzohet si pjesë e një grupi i cili...

EMRI| Kapet 36-vjeçari, i dënuar me 5 vite burg për drogë

Rezart Myslymi, 36 vjeç, është arrestuar nga policia pasi ishte shpallur në kërkim. Ai ishte dënuar në vitin 2013 me 5 vite...

Plagosi me armë gjahu 35-vjeçarin, shpallet në kërkim autori

Një 30-vjeçar i cili plagosi me armë gjahu një 35-vjeçar është shpallur në kërkim nga policia. I plagosuri ndodhet në spital, jashtë...

Në kërkim nga autoritetet spanjolle, arrestohet 33-vjeçari në Vlorë

Një 33-vjeçar, pjesëtar i një grupi kriminal në fushën e kultivimit dhe prodhimit të kanabisit, është arrestuar në Vlorë pasi ishte...

Vendosën eksplozivë në garazhin e një qytetari, shpallen në kërkim autorët

Zbardhet ngjarja e ndodhur në orët e para të mëngjesit të datës 29 qershor 2023, në lagjen “10 Korriku”, ku shtetas...

Asgjësohen 1492 bimë kanabis, në kërkim autorët

1492 bimë kanabis janë asgjësuar nga policia. Më parë nga po i njëjti operacion janë asgjësuar 10697 bimë të tjera. Gjatë kontrolleve...

Vau i Dejës/ Digjen 583 fidanë kanabis, 1 në kërkim, hetohet kryeplaku

583 fidanë kanabis janë djegur nga policia në fshatin Mnelë e Vogël në Vaun e Dejës. Autori i dyshuar për kultivimin e...

Kush është 19-vjeçari i shumëkërkuar për vrasjen e 4-fishtë në Velipojë (Emri)

Një 19-vjeçar i shpallur në kërkim për vrasje dhe për armëmbajtje pa leje është arrestuar në Itali me qëllim ekstradimin drejt...

EMRAT| Zbardhen personat në kërkim për vrasjen e Ardian Nikulajt

Vrasja e Ardian Nikulajt të mërkurën, në Shëngjin është zbardhur. Për këtë çështje janë lëshuar 6 urdhër arreste. Policia ka bërë me...

Në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, vetëdorëzohet 36-vjeçari në Tiranë

Një 36-vjeçar është dorëzuar vetë në policia pasi u shpall në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane. Ai akuzohej për veprat penale "Organizatë...

Arrestohet 25-vjeçari në Kavajë, në kërkim për plagosje të rëndë në Itali

Një 25-vjeçar është arrestuar në Kavajë pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për një plagosje të rëndë me armë në Itali. Autoritetet...

Falsifikonte pasaportat për Angli dhe SHBA, arrestohet 54-vjeçari

Një 54-vjeçar i shpallur në kërkim është arrestuar këtë të mërkurë nga policia. Eduard (Eduart) Haxhiu, banues në Tiranë, gjatë periudhës 2019-2022,...

Emri| Kapet në Morinë 38-vjeçari në kërkim ndërkombëtar

Një 38-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është kapur në Morinë këtë të premte. Valerjan Arra, banues në Shkodër, është arrestuar përkohësisht...

U kap me shkop hekuri në çantë, policia arreston 33-vjeçaren

Policia në Lushnje ka arrestuar një 26-vjeçar të shpallur në kërkim. Ai akuzohet për veprën penale "Heqja e paligjshme e lirisë" pasi...

Kapet në Morinë 36-vjeçari turk i shpallur në kërkim

Kesim Sedal, një shtetas turk i shpallur në kërkim është arrestuar në Morinë. 36-vjeçari është i dënuar me 25 vjet burgim, për...

Gjykata lë në burg indianin e shpallur në kërkim nga SHBA

Policia ka arrestuar Nitin Mishran, indianin e shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet amerikane për trafikim të lëndëve narkotike. Bëhet fjalë për...