nebil cika

Ndahet nga jeta gazetari i njohur Nebil Çika

Ndahet nga jeta në moshën 58-vjeçare gazetari Nebil Çika, njëherësh ish-kreu i shoqatës së ish-të përndjekurve politikë. Lajmin e kanë bërë me...

Mijëra dosje, Çika shpjegon vështirësinë për të gjetur bashkëpunëtorët e sigurimit

Hapja e dosjeve të ish- Sigurimit të Shtetit vazhdon të debatohet në tryezën e politikës shqiptare. Tashmë është më e mundur...

A është spiun Ilir Meta? Pse po hesht mazhoranca?

Ish- kryetari i Shoqatës Anti-komuniste të të Përndjekurve Politikë të Shqipërisë Nebil Çika foli në lidhje me bashkëpunëtorët e sigurimit të...

“Dosjet përdoren për shantazh”, Çika: Populli të informohet për krimet e diktaturës

Kreu i shoqatës i të ish-të përndjekurve politikë, Nebil Çika, ka theksuar se hapja totale e dosjeve do të zbulonte të...

Nebil Çika: E turpshme që sot e ‘djathta antikomuniste’ drejtohet nga një komunist

Kreu i shoqatës i të ish-të përndjekurve politikë, Nebil Çika është shprehur se Partia Demokratike sot drejtohet nga një komunist, duke...

Çika: Shumë politikanë kanë qenë bashkëpunëtorë të ish-Sigurimit të Shtetit

Ish-kryetari i Shoqatës Antikomuniste dhe ish të Përndjekurve politikë, Nebil Çika thotë se shumë politikanë kanë qenë bashkëpunëtore të ish-Sigurimit të...