negociata

“Kemi mirëkuptim të plotë”, Berisha flet për negociatat me aleatët

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se ka mirëkuptim të plotë me aleatët në lidhje me zgjedhjet lokale të 14 majit. Berisha u shpreh...

Nuk mund të imagjinojmë negociata publike me Ukrainën, thotë Kremlini

Kremlini akuzoi të enjten Kievin për ndryshimin e objektivave në lidhje me bisedimet e mundshme të paqes. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov,...

Negociatat nuk nisën me Gazment Bardhin, por me dikë tjetër, thotë Edi Paloka

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edi Paloka deklaroi se negociatat për bashkimin e kësaj force politike, nuk nisën me...

Luan Baçi: Jam skeptik për negociatat Paloka-Bardhi, bashkimin e sjell vota

Deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi shprehet skeptik në lidhje me bashkimin e kësaj force politike, përmes negociatave mes Edi Palokës...

Dialogu Kosovë-Serbi, Ardian Gjini: Nuk ka interes për dështim

Ardian Gjini, kryetari i Bashkisë Gjokovë u shpreh optimist në “Balkan Talks” sa i takon çështjes Prishtinë-Beograd. Nënkryetari i parë i Aleancës...

Pse s’ka negociata Rusi-Ukrainë? Eksperti i sigurisë: Ja sa do vijojë lufta

Eksperti i sigurisë Avenir Peka thotë se Rusia dhe Ukraina nuk ulen në negociata se nuk ka ardhur koha për ta...

Pedagogët nuk negociojnë: Rritje 50% e pagës brenda dy viteve, jo lëmosha

Kreu i Sindikatës së Pedagogëve, Aleksandër Kovaçi, ka mbajtur fjalën e tij në protestën e pedagogëve që po zhvillohet paraditen e...

Negociatat, Lamallari: Me metodologjinë e re procesi do jetë më dinamik

Zëvendësministri i Brendshëm, Besfort Lamallari deklaroi se me metodologjinë e re të miratuar nga Komisioni Evropian në vitin 2020, mundëson një...

Fundi i negociatave Ballkan-BE, Mirel: Pengesat e brendshme pamundësojnë datën

Disa shtete anëtare të BE-së i druhen anëtarësimeve të reja nga frika se vendet mund të shndërrohen në demokraci joliberale dhe...

Negociatat me Greqinë për detin, Meta i dërgon letër Kuvendit dhe deputetëve

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka dorëzuar Kuvendit dhe deputetëve një letër inforumuese në lidhje me çështjen e negociatave mes...

Nuk ishte me rëndësi prania e opozitës në Bruksel, thotë ish-deputeti

Ish-deputeti Ralf Gjoni komentoi qëndrimin e kryeministrit Rama sa i takon pranisë së opozitës në Bruksel gjatë konferencës së parë ndërqeveritare. Sipas...

Nisja e negociatave, Rama: Fazë e re, mbështetje e re për median

Kryeministri Edi Rama u shpreh se hapja e negociatave me Bashkimin Europian do të angazhojë edhe më shumë qeverinë për të...

Kapitujt që do hapen pas çeljes së negociatave | 5 zhvillime kryesore

Gjonaj tregon se cilat kapituj do hapen sipas metodologjisë së re të BE-së Zëvendëskryetarja e Komisionit për Integrimin Evropian, Etilda Gjonaj...

Tabaku: Opozita nuk mori ftesë për të qenë pjesë e delegacionit në Bruksel

Ditën e sotme u mbajt në Bruksel Konferenca e Parë Ndërqeveritare dhe zyrtarisht Shqipëria hapi negocitatat për anëtarësim në Bashkimin Evropian....

Gjonaj tregon se cilët kapituj do hapen sipas metodologjisë së re të BE-së

Zëvendëskryetarja e Komisionit për Integrimin Evropian, Etilda Gjonaj thotë se hapja e negociatave me Bashkimin Evropian është fillimi i një procesi...

Hapja e negociatave dhe ecuria e Shqipërisë drejt BE-së | 5 zhvillime kryesore

Hapen negociatat për anëtarësim të Shqipërisë dhe RMV-së në BE Këtë të martë në Bruksel u zhvilluan Konferencat e para Ndërqeveritare...