nena

Vrasja 28-vjeçares, e ëma në lot: Ish-bashkëshorti e rrihte me kabllo, i thoshte…

Krimi në një familje shqiptare në Gjermani 2 ditë më parë tronditi opinionin. Besmir Ademi, 37 vjeç masakroi me thikë gruan e...

Nëna: Më plas shpirti për fëmijët, nuk kam mundësi as t’i kuroj

Në lagjen 5 Maj të qytetit të Elbasanit në një shtëpi thuajse të boshatisur një nënë nuk vendos gjumë në sy....

VIDEO| Nëna bashkohet me foshnjën 54 ditë pas tërmetit në Turqi falë testit të ADN

Një nënë është ribashkuar me fëmijën e saj në Turqinë jugore, pasi një test AND-je konfirmoi se ishte vajza e saj,...

Nëna e Leonardo da Vinçit mund të ketë qenë skllave, zbulimi për Evropën e Rilindjes

Një shënim i zbuluar së fundmi, i hartuar nga babai i Leonardo da Vinçit, Piero, në nëntor 1452, tregon se ai...

Djali vrau me plumb në kokë nënën në Greqi, fqinjët: Të shokuar! Nuk janë zënë kurrë

Detaje të reja janë mësuar në lidhje me 71-vjeçaren e cila u gjet e vrarë me plumb në kokë brenda një...

‘Liria jeni ju’, nëna e Thaçit vesh bluzën me portretet e ish-krerëve të UÇK-së

Hyra Thaçi, nëna e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi ka veshur një bluzë me foton e djalit të tij dhe tre...

Gjoba e nënës lehonë, shpërthen juristja: Si japin atë vlerë, pa bërë asnjë vlerësim

Juristja Enida Bozheku ishte e ftuar këtë të shtunë në emisionin Review në Euronews Albania, ku foli në lidhje me arrestimin...

Gratë e opozitës tek Burgu 325 ku mbahet nëna e arrestuar disa ditë pas lindjes

Deputet e opozitës, Arbjola Halim dhe Miranda Rira të shoqëruara nga disa gra të forumeve do të shkojnë tek burgu 325...

Arrestimi i nënës lehonë në Shkodër, Spiropali: Lirojeni menjëherë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, u ndal gjatë fjalës së saj në Kuvend këtë të enjte dhe...

Nëna e Da Vinçit ishte skllave, zbulohen detaje të reja për prejardhjen e piktorit

Leonardo da Vinçi mund të jetë një nga njerëzit më të studiuar në histori. E megjithatë, një detaj thelbësor për mjeshtrin...

Nëna burgoset 1 javë pas lindjes, gjoba e pashlyer iu konvertua në 50 ditë burg

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në qytetin e Shkodrës. Naim Bahçja nga Postriba prej një jave po kujdeset për fëmijën...

Nëna shtatzënë pësoi goditje në tru, mjeku tregon si ia shpëtuan jetën të dyve

Neurokirurgu Artid Lame ka treguar rastin sesi një grua shtatzanë u shpëtua pasi pësoi goditje në tru. Në emisionin "Good Morning Albanians"...

Hiqet nga lista e sanksioneve të BE-së nëna e mikut të ngushtë të Putin

Nëna e Yevgeny Prigozhin, aleatit të ngushtë të presidentit rus, Vladimir Putin, njëherazi shefi i grupit të mercenarëve të Wagner, u...

“Je burim force”- Meta uron 8 Marsin me foton e veçantë me të ëmën

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka uruar 8 Marsin duke postuar një foto në krah të nënës së tij. Meta...

Rama uron 8 Marsin: Do mbështesim nënat e papuna me 3 ose më shumë fëmijë

Kryeministri Edi Rama u ka uruar grave festën e 8 Marsit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama ka njoftuar se duke...

Ekskluzive/ Flet nëna e Dan Hutrës, si nisi konflikti mes ish-nuses dhe djalit

Nëna e Dan Hutrës, i akuzuar për vrasjen e 3 grave 4 ditë më parë në Tiranë, tha në një intervistë...