nentor

Muzikë ‘ushtarake’ për festa, orkestra simfonike nga SHBA dhe Britania në Korçë

Festat e nëntorit kanë bërë bashkë në Korçë për herë të parë tri banda muzikore ushtarake nga Shqipëria, Britania e Madhe...

‘Dyfishim të sasisë së reshjeve’, Porja: U tejkalua norma për muajin nëntor

Meterologia Lajda Porja thotë se përkeqësimi i motit në vend ishte parashikuar disa ditë më parë. Në emisionin "Good Morning Albanians" në...

Shqiptarët po kursejnë energjinë, KESH shpenzon 32.5 mln euro për blerje në nëntor

Fatura e blerjes së energjisë elektrike në tregun e huaj është rritur në muajin nëntor. 32.5 milion euro ka paguar KESH...

110-vjetori i Pavarësisë, shqiptarët zgjedhin paketat jashtë vendit

Teksa Vlora ka nisur dekorin e festave të nëntorit, operatorët turistik janë angazhuar që ky 110 vjetor i Pavarësisë ta kthejë...

Më 15 nëntor do të lindë banori i tetë miliardtë i Tokës

Drejtori i Fondit të OKB-së për Popullsinë për Serbinë, John Kennedy Mosoti, tha se më 15 nëntor do të lindë banori...

Duka: Në nëntor, Shqipëria përballje miqësore me Italinë në “Air Albania”

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka deklaroi se në muajin nëntor, kombëtarja do të përballet me Italinë në një...